TP-Link Archer VR400: VDSL2 modem s dvoupásmovým WiFi routerem
autor: Mirek Kočí , publikováno 24.3.2017

V Česku se začal nabízet nový VDSL/ADSL modem Archer VR400 s dvoupásmovým gigabitovým WiFi routerem a funkcemi tiskového a mediální serveru se sdíleným datovým úložištěm. Jedná se první VDSL2 modem značky TP-Link s podporou bezdrátového standardu 802.11ac na tuzemském trhu.

Model VR400 je univerzální víceúčelové zařízení určené pro připojení k internetu a vytvoření domácí počítačové sítě jak s bezdrátovými, tak i kabelem připojovanými zařízeními – od počítačů přes mobilní telefony po herní konzole a chytré televize. Připojení k internetu je možné volit ze tří způsobů: VDSL2 (kompatibilní s ADSL2+/ADSL2/ADSL) s rychlostí až 100 Mbit/s oběma směry, Ethernet WAN pro připojení ke kabelovým nebo optickým modemům, případně pomocí mobilního USB modemu pro sítě 3G/4G (spíše jako záložní řešení).

Síť WiFi je založena na nejnovějším standardu 802.11ac a nabízí celkovou přenosovou rychlost až 1,2 Gbit/s – 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz, které podporují všechna běžná bezdrátová zařízení včetně starších modelů, a 867 Mbit/s v méně vytíženém pásmu 5 GHz. Připojení je možné i prostřednictvím čtyř gigabitových LAN portů určených pro zařízení, která nejsou vybavená vlastním WiFi modulem.

TP-Link Archer VR400: VDSL2 modem s dvoupásmovým WiFi routerem

Modem je vybavený také multifunkčním portem typu USB 2.0, k němuž lze vedle zmiňovaného mobilního USB modemu připojit sdílenou tiskárnu nebo externí pevný disk jako síťové datové úložiště, lze přistupovat i vzdáleně díky funkci FTP serveru.

Podle výrobce lze VR400 nastavit a zprovoznit během několika minut díky intuitivnímu webovému rozhraní dostupnému z libovolného počítače v síti nebo mobilní aplikaci Tether pro zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Pomocí této aplikace lze spravovat veškerá nastavení včetně rodičovské kontroly a sdílení médií.

Archer VR400 se v českých obchodech prodává za doporučenou cenu 2 999 korun s DPH.

TP-Link Archer VR400: VDSL2 modem s dvoupásmovým WiFi routeremTagy: Archer VR400  TP-Link  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.