Adata vydává externí 3D NAND flash SSD SD600 s hmotností pouhých 90 gramů
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 10.3.2017

Firma Adata stále rozšiřuje svoji nabídku SSD a nyní přichází právě s diskem tohoto typu pro externí použití. Jedná se o model SD600, který využívá paměťové čipy 3D NAND flash. 

Modelová řada SD600 by měla nabídnout konkrétně dvě kapacitní verze a dvě barevná provedení. Na výběr bude černé a červenočené provedení a varianty s 256 a 512 GB kapacity. Společným jmenovatelem jsou paměťové čipy 3D NAND flash s buňkami TLC. Disky jsou uloženy do nevšedně tvarovaného čtvercového krytu s hmotností pouhých 90 gramů.

Adata vydává externí 3D NAND flash SSD SD600 s hmotností pouhých 90 gramů

Výrobce uvádí že sekvenční přenosové rychlosti disků by měly dosahovat až na 440 MB/s při čtení a až 430 MB/s při zápisu. Součástí disků je také DRAM cache a SLC cache, které by měly zajistit, aby se přenosová rychlost nesnižovala v případě vysokého operačního zatížení, nebo při přenosu velkých souborů. Pro připojení disky využívají rozhraní USB 3.1.

Adata vydává externí 3D NAND flash SSD SD600 s hmotností pouhých 90 gramů

Podporovanými zařízeními pro připojení disků jsou nejen deskotopy a notebooky s OS Windows, ale také zařízení s Androidem a konzole Xbox One a PS4. Nutno dodat, že kryt je zčásti vyroben z materiálů odolných proti nárazu. Ublížit by jim tak neměy drobné pády či nárazy. O cenách obou variant se bohužel zatím výrobce nezmiňuje. 

Zdroj: techPowerUpTagy: Adata  SD600  SSD  externí  3D NAND flash  USB 3.1  TLC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.