Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledky
autor: Mirek Kočí , publikováno 24.2.2017

Americká společnost Hewlett-Packard Enterprise (HPE) oznámila finanční výsledky za první kvartál obchodního roku 2016/2017. Podnik vykázal meziroční pokles tržeb, zisk však překonal odhady analytiků.

Čistý zisk HPE za tři měsíce do konce ledna 2017 dosáhl 267 milionů dolarů (260,31 milionu eur), což představuje 16 centů na akcii. Po očištění od jednorázových položek, jako jsou náklady na restrukturalizaci a další výdaje, vykázala firma zisk 772 milionů dolarů nebo 45 centů na akcii, což je více než 731 milionů dolarů nebo 41 centů / akce v 1. čtvrtletí předchozího roku.

Tržby HPE však ve sledovaném období klesly o 10,3% na 11,41 miliardy dolarů z 12,72 miliardy dolarů o rok dříve. To je horší výsledek než tržby ve výši 12,06 miliardy dolarů, s nimiž experti počítali.

Americký technologický koncern Hewlett-Packard (HP) se v roce 2015 rozdělil na dvě společnosti. Firma HPE sdružuje operace v oblasti hardwaru a služeb pro firmy a druhá (HP Inc.) se věnuje aktivitám v oblasti osobních počítačů (PC).

Hewlett Packard Enterprise oznámilo čtvrtletní hospodářské výsledkyTagy: Hewlett-Packard Enterprise  HPE  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.