Kim Dotcom může být vydán do USA, rozhodl soud
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.2.2017

Novozélandský soud zamítl odvolání internetového magnáta německého původu Kim Dotcoma a ten tak může být vydán do Spojených států. Tamní justice jej požaduje kvůli obviněním z porušování autorských práv a dalších zločinů. Dotcomovi právníci se chtějí proti verdiktu odvolat.

Policie na Novém Zélandu zadržela Dotcoma v lednu 2012 na žádost amerických úřadů. Německo-finský internetový podnikatel strávil měsíc ve vazbě, než byl propuštěn do domácího vězení. Americké úřady tvrdí, že jeho nyní už zablokovaný server Megaupload propagoval ve velkém měřítku online krádeže. Podle prokuratury USA způsobil majitelům autorských práv škodu půl miliardy dolarů (asi 12,5 miliardy korun) a kriminální činností měl přes server vydělat více než 175 milionů dolarů (přes 4,3 miliardy korun). Dotcomovi hrozí až 20 let vězení.

Kim veškerá obvinění odmítá s tím, že nemůže být odpovědný za činy lidí, kteří se rozhodli využít jeho serveru k ilegálnímu stažení písniček nebo filmů. Američtí žalobci však viní německého rodáka Dotcoma nejen z porušování autorských práv, ale i z praní špinavých peněz a z vydírání.

Začátkem týdne novozélandský soud rozhodl, že podle novozélandského práva Dotcom nemůže být vydán do USA za porušení autorského práva, ale může tam být vydán, aby se zodpovídal z podvodů. Také tři spoluobvinění – Mathias Ortmann, Bram van der Kolk a Finn Batato, mohou být podle soudu do USA vydáni.

Kim Dotcom může být vydán do USA, rozhodl soudTagy: Kim Dotcom  Megaupload  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.