Adata startuje prodej SSD XPG SX950 s 3D MLC NAND flash čipy
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 15.2.2017

Společnost Adata rozšiřuje svoje portfolio SSD pro náročnější uživatele a profesionály novým modelem XPG SX950, který byl k vidění už na veletrhu CES 2017 a nyní konečně zamíří na pulty obchodů.

Nové SSD bude k dostání ve třech kapacitních verzích – 240, 480 a 960 GB. Ty mají společné to, že využívají řadič značky Silicon Motion a také 3D NAND flash paměťové čipy s buňkami typu MLC. Díky tomu jsou disky spolehlivější, mají vyšší životnost oproti v současnosti běžným diskům s TLC buňkami.

 Adata startuje prodej SSD XPG SX950 s 3D MLC NAND flash čipy

 Výrobce se navíc chlubí funkcí SLC caching, díky níž je malá část celkové kapacity tvořena SLC buňkami, přes které probíhá ukládání a čtení dat. Díky kombinaci komponent můžou sekvenční přenosové rychlosti dosahovat až na 560 MB/s při čtení a až na 530 MB/s při zápisu. Náhodné čtení a zápis malých 4K souborů dosahuje až na 90 000 IOPS. 

 Adata startuje prodej SSD XPG SX950 s 3D MLC NAND flash čipy

Využití rozhraní je tradičně SATA III (6 Gb/s) a formát disku je 2,5palcový s tloušťkou 7 mm. Adata podporuje prodej těchto disků také 6letou zárukou. Ceny jednotlivých modelů samozřejmě budou vyšší než u běžných spotřebitelských disků. Prozatím je ale neznáme. 

Zdroj: techPowerUpTagy: Adata  XPG SX950  SSD  960 GB  3D NAND flash  MLC  2  5"  SATA III  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.