Gigabyte odtajnil první grafiku značky Aorus. Jde o model GeForce GTX 1080
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 30.1.2017

Gigabyte již nějakou dobu buduje svoji herní značku Aorus, která ale donedávna zahrnovala pouze periferie a notebooky pro hráče. Nedávno se k ní přidalo také několik základních desek a nyní i první grafická karta.

Jedná se model GeForce GTX 1080 Aorus Xtreme Edition, která je prvním pokusem přinést grafiky herní značky Aorus. Jak už název napovídá, jde o výkonnou grafickou kartu, které výrobce poskytl ještě značné tovární přetaktování. Karta se konkrétně dostává v OC módu na frekvence 1784 Hz v základu a až 1936 MHz s boost. Herní režim pak nabídne takty 1759 MHz a 1898 MHz. 

 Gigabyte odtajnil první grafiku značky Aorus. Jde o model GeForce GTX 1080

Gigabyte zvolil samozřejmě také výkonné chlazení. Konkrétně jde o chladící systém WindForce, který se stará o dostatečné chlazení všech komponent včetně MOSFET a VRAM i při vysokém přetaktování. Chladič se v podstatě skládá ze tří vrstev. Vrchní tvoří trojice 100mm ventilátorů s kuličkovými ložisky, z nichž je prostřední zapuštěný a má opačný směr otáčení. 

 Gigabyte odtajnil první grafiku značky Aorus. Jde o model GeForce GTX 1080

Pod větráky se ukrývá pasiv rozdělený na dvě poloviny s hliníkovým žebrováním. Skrze pasiv vede šestice měděných heatpipe, které odvádí teplo od velké měděné základny na GPU. Ke chlazení pak přispívá také robustní černý kovový backplate na spodní stranu PCB s měděnou plochou pod GPU. Na vrchu krytu chladiče nechybí ani nastavitelné podsvícení. 

 Gigabyte odtajnil první grafiku značky Aorus. Jde o model GeForce GTX 1080

Karta by se měla pochlubit také kvalitními komponentami s vysokou životností, ochranou vrstvou na PCB a zvýšenou odolností proti okolním vlivům. Za zmínku jistě stojí také podpora připojení headsetů pro virtuální realitu. K tomuto účelu slouží technologie Aorus VR Link, což jsou v podstatě HDMI výstupy na vnitřní straně PCB, přes které lze tyto porty vyvést na čelní panel. 

O ceně této novinky zatím můžeme jen spekulovat. Půjde ale jistě o jedno z nejdražší provedení GTX 1080 z dílny Gigabyte. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Gigabyte  Aorus  GeForce  GTX 1080  Xtreme Edition  grafická karta  GPU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.1.2017 14:11:56   213.211.33.xxx 05
hihihihi diit, prej že 1080Ti

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.