Android v prosinci: Nadále vede Lollipop, v závěsu je Marshmallow
autor: Mirek Kočí , publikováno 11.1.2017

Společnost Google po měsíci opět aktualizovala informace o podílech jednotlivých verzí operačního systému Android. Nová data reprezentují vzorek uživatelů v týdnu do 9. ledna, kteří se v sedmidenním období se svým zařízením připojili k obchodu Play.

Nejrozšířenější verzí operačního systému je nadále Lollipop (5.0 - 5.1) s aktuálním agregovaným podílem ve výši 33,4 procenta. Následují verze Marshmallow se zastoupením 29,6 procenta a KitKat s výsledkem 22,6 procenta. Ve statistikách najdeme i Jelly Bean (4.1 – 4.3) s podílem 11,6 procenta a zastoupena je i verze Gingerbread (2.3.3-.2.3.7) .

Z tabulky naopak vypadl stařičký Android FroYo (2.2), který debutoval již v květnu 2010. Zastoupení nejnovějšího Nougatu (7.0-7.1) je zatím spíše symbolické – 0,7 procenta.

Android v prosinci: Nadále vede Lollipop, v závěsu je Marshmallow

ZdrojTagy: Android  Nougat  Marshmallow  Google  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.1.2017 08:46:17   188.95.122.xxx 12
Nějak úplně nechápu tyhle grafy u Androida, kde zákazník stejně nemá na výběr. V 99 % zakazník kupuje mobil podle technických (a finančních) možností. Jestli je tam Kitekat nebo Maršmeloun je mu fakt buřt a beztak ani nemá na výběr - systém určuje dodnes výrobce mobilu. Android je natolik inteligentní zařízení, že upgradovat na vyšší verzi jde až od posledního systému (asi po 7 letech vývoje). Takže graf tak maximálně dokazuje jaký systém mají výrobci na linkách nyní. Až bude normální měnit systém jako linux nebo Windows, pak má srovnání smysl. Jen se bojím aby to pak neskončilo jako u Apple, kdy můj mac pro 5.1 a iphone 5 nejspíš skončí v podpoře příští rok i když o nedostatečném výkonu nemůže být řeč :-/

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.