Microsoft doplní do Windows 10 herní režim
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.12.2016

Přestože Microsoft zatím nic oficiálně neoznámil, vše nasvědčuje tomu, že pracuje na novém vylepšení systému Windows 10, které bude označováno jako Game Mode, čili herní režim.

Uživatel s přezdívkou WalkingCat totiž v nedávno uniklém (chystaném) buildu Windows 10 s číslem 14997 objevil novou knihovnu s názvem „gamemode.dll“, která naznačuje, že v budoucnu by součástí Windows 10 mohl být i speciální herní režim.

Teorie je taková, že díky němu by hry měly běžet plynuleji – zdroje využívané aplikacemi běžícími na pozadí budou nejspíše automaticky omezeny tak, aby je prioritně využívala právě běžící „gamesa“.

Podle serveru Windows Cental bude režim ve Windows 10 fungovat podobně jako na Xbox One; operační systém konzole také při spuštění hry přesune veškerý výkon tak, aby běžela v co nejlepší kvalitě.

Prozatím nevíme, jestli Game Mode nebude „náhodou “ vyhrazen pouze hrám zakoupeným a staženým z Windows Store. Ani bychom se tomu ale příliš nedivili.

Zmíněný build 14997 má být brzy zpřístupněn v programu Windows Insider a následně se stane i součástí jarního Creators updatu.

 Microsoft doplní do Windows 10 herní režimTagy: Windows 10  Microsoft  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.