Chuwi HiBox mini PC: Malý počítač s Windows 10 a Androidem 5.1
autor: Martin Polický , publikováno 1.12.2016

Pokud byste si rádi ze své televize udělali multimediální centrum, anebo pokud hledáte zařízení pro běžnou kancelářskou práci, které není náročné na odběr energie, máme pro vás malý tip. Je jím šikovný mini PC HiBox od známého výrobce tabletů Chuwi s podporou dvou operačních systémů - Windows 10 a Android 5.1.

HiBox pohání čtyřjádrový 64bitový procesor Intel Atom X5-Z8350 s taktem jader na frekvenci 1,44 GHz v klidovém režimu a po přetaktování při zátěži na 1,92 GHz, vyráběný 14 nm technologií, kterému asistují 4 GB DDR3 RAM a GPU Intel HD Graphics 8. generace. Vnitřní paměť typu eMMC je 64 GB velká a lze ji v případě potřeby rozšířit pomocí paměťových karet až o 128 GB navíc. Zařízení je chlazeno pasivně, takže za chodu nevydá ani hlásku.

 

Chuwi HiBox mini PC: Malý počítač s Windows 10 a Androidem 5.1 Chuwi HiBox mini PC: Malý počítač s Windows 10 a Androidem 5.1

Pro připojení dalších periférií jsou připraveny dva USB 2.0 porty a jeden USB 3.0 port. Obraz z Chuwi HiBox dostanete do své televize pomocí HDMI kabelu, který je součástí balení. Pokud byste chtěli zvuk pouštět do externích reproduktorů či sluchátek, není problém. HiBox je vybavený portem na 3,5 mm jack. K síti se připojíte pomocí kabelu přes gigabitový ethernet port, nebo prostřednictvím duální Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac pracující na frekvenci 2,4 GHz a 5 GHz. Nechybí ani Bluetooth 4.0, pomocí kterého hravě připojíte bezdrátovou klávesnici, myš anebo bezdrátový ovladač air mouse, který je součástí balení a na který tak při nákupu již nemusíte myslet.

Chuwi HiBox mini PC: Malý počítač s Windows 10 a Androidem 5.1

Celá krabička má kompaktní rozměry 12 x 12 x 2,5 cm, v prodeji je pouze jediná varianta v černé barvě. Jak bylo zmíněno v úvodu, HiBox je vybaven OS Windows 10 a Android 5.1. Pokud vás tento mini PC zaujal, můžete jej zakoupit na nákupním portálu Gearbest.com při zadání slevového kódu "GBCWH" s dodatečnou slevou  za 129,99 dolaru, což je v přepočtu cca 3 800 Kč včetně DPH. Poštovné z čínského skladu je zdarma.

Chuwi HiBox mini PC: Malý počítač s Windows 10 a Androidem 5.1Tagy: Chuwi  PC HiBox  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.