XFX vydává grafiku Radeon RX 460 v jednoslotovém provedení Core Edition
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.11.2016

Společnost XFX dnes odhalila svoji novou verzi grafické karty Radeon RX 460, která nese přízvisko Core Edition. Zajímavostí této karty je především to, že zabírá pouze jeden slot.

Kvůli tomu byl výrobce nucen využít chladič s úzkým pasivem, do něhož je zapuštěný jeden ventilátor o průměru 70 mm. Pasiv je rozložen na celé ploše PCB, stejně jako černo-červený hliníkový kryt chladiče z broušeného hlínku. 

XFX vydává grafiku Radeon RX 460 v jednoslotovém provedení Core Edition

Jistá omezení samozřejmě zaznamenal i zadní panel, na němž se nachází pouze jeden od každého konektoru dual-link DVI, HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4. V tomto tenkém provedení se slabším chlazením samozřejmě nemůžeme počítat s vysokými takty. Ty výrobce ponechal na referenčních 1090, resp. 1220 MHz společně se 7 GHz efektivně u pamětí. 

XFX vydává grafiku Radeon RX 460 v jednoslotovém provedení Core Edition

Jedna z nejdůležitějších informací, tedy ta o ceně, nám bohužel zatím chybí. Cena by se nicméně mohla pohybovat někde okolo 3 500 Kč podobně jako u ostatních provedení této grafiky od XFX. 

Zdroj: 1, 2Tagy: XFX  Radoen  RX 460  Core Edition  grafická karta  GPU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.11.2016 09:31:21   188.175.34.xxx 66
No vida, konečně se začínají objevovat kloudná provední čtyřistašedesátek, ale že to trvalo, stav na zhoupnutí už pomalu. Je fakt škoda, že se patrně ani v revizi (za dva roky třeba) patrně nedočkáme 8GB VRAM a je fakt škoda, že nemá více, nebo jinou konfiguraci (2xdp), výstupů, ale i tak to bude na linux/opensource workstation za tu cenu dobré - vracím ji do hledáčku.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.