Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem
autor: Václav Vlček , publikováno 9.11.2016

 Marshmallow už v základu, výkonný čipset s osmijádrem, akcelerací videa až do 4K s HDR a předinstalovaným KODI přehrávačem.

I když prakticky všechny novější televize jsou označené jako smart a disponují nějakou tou základní řadou multimediálních nebo dokonce internetových funkcí, málokterá je tak chytrá aby se dala v praxi opravdu používat. Takže se často vyplatí ušetřit pár kaček za model s více nepoužitelnými funkcemi a pořídit raději samostatnou krabičku, která nabídne standardní rozhraní Androidu.

Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem

Alfawise H96 Pro+ za necelých 70$ nabídne aktuálně plnohodnotný Android 6.0 a uvnitř se skrývá výkonný čipset Amlogic S912 s osmi jádry a architekturou big.LITTLE. To znamená čtyři výkonná jádra, kde výrobce udává až 2 GHz, v praxi to bude podle některých informací spíše něco okolo 1,536 GHz a čtyři úsporná jádra s taktem 1 GHz. O grafiku se pak stará Mali-T820MP3, výsledky v benchmarcích Antutu okolo 41K a 3D Mark Ice Storm Extreme v1.2 cca 5752 bodů jsou plně dostačující. Čipset si poradí s hardwarovou akcelerací videa až do rozlišení 4K a podporuje nejnovější kodeky VP9 i H.265, díky HDMI v2.0 není problém takový obraz dostat na televizi. Dokonce by si měl poradit i s HDR videem s barevnou hloubkou 10 bit při rozlišení 4K a snímkovou frekvencí až 60 Hz. Podrobnější test podpory různých formátů najdete tady.

Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem  Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem  Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem

Velikost osazené operační paměti je 3 GB a pro data je nachystáno 32 GB eMMC. Do sítě připojíte TV box přes gigabitový ethernet a nebo bezdrátově přes WiFi 802.11ac. Z dalších portů to jsou dva USB v2 a optický vstup SPDIF. Samozřejmostí je nejnovější Bluetooth 4.1.

V balení najdete pak i jednoduché dálkové ovládání, které dobře poslouží pro předinstalovaný KODI přehrávač. A ten si při troše hledání můžete rozšířit o příslušné streamovací pluginy :-)

Alfawise H96 Pro+ TV box s nejnovějším Androidem a 4K HDR výstupem

Zdroj: GearbestTagy: TV-box  Alfawise  Android  4K  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.11.2016 09:29:52   77.48.157.xxx 517
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.