Gigabyte hodlá začít v příštím roce prodávat pod značkou Aorus také grafiky a základní desky
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 7.11.2016

Společnost Gigabyte má v plánu pod svoji herní značku Aorus, která v současnosti zahrnuje herní notebooky a periferie, zařadit i několik základních desek a grafických karet.

Gigabyte tak hodlá vyčlenit produkty pro skutečné nadšence do hraní, podobně jako tomu je třeba v případě značek Republic of Gamers od Asusu, nebo Gaming od MSI. Je to poměrně překvapivý tah, jelikož Gigabyte už své herní grafiky a desky prodává pod dvěma řadami G1.Gaming a Xtreme Gaming. Půjde tedy už o třetí pokus o zařazení herních komponent pod jednu značku. Otázkou je, zda budou G1.Gaming a Xtreme Gaming i nadále vystupovat vedle modelů Aorus. 

Gigabyte hodlá začít v příštím roce prodávat pod značkou Aorus také grafiky a základní desky

První základní desky se socketem LGA 1151 pro procesory Intel Kaby Lake by měly dorazit na pulty obchodů už v lednu příštího roku. Na první grafiky této značky ale možná budeme čekat déle. Prvními modely grafik Aorus budou nejspíše high-endové novinky od AMD a Nvidie. Očekávat tedy můžeme GeForce GTX 1080 Ti či grafiku AMD s čipem Vega. Minimálně GTX 1080 Ti by podle nedávných zvěstí měla spatřit světlo světa již začátkem příštího roku. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Gigabyte  Aorus  grafická karta  GPU  základní deska  herní  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.