Sony licencovalo dva nové ovladače třetích stran pro konzoli PS4
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.10.2016

Řada vlastníků herní konzole PlayStation 4 je se základním ovladačem dodávaným s konzolí spokojená, nicméně najdou se i tací, kterým třeba nestačí sada tlačítek na původním ovladači, či postrádají vlastní profily a proto sahají po produktech třetích stran. 

Právě dva nové produkty od značek Nacon a Razer nyní samo Sony licencovalo pro ovládání této herní konzole, což znamená, že se můžeme spolehnout na správnou kompatibilitu. První novinkou je ovladač značky Razer nazvaný Raiju a druhým model Revolution od Naconu. Oba se od sebe liší jak tvarem a designem, tak ovládacími prvky. Společné ale mají to, že přináší celou řadu tlačítek navíc a šikovné funkce pro přizpůsobení, které originálnímu kontroléru chybí. 

 Sony licencovalo dva nové ovladače třetích stran pro konzoli PS4

První novinka Razer Raiju nabídne dva bumpery navíc a také další dvě odnímatelné spouště. Užitečný je také vestavěný ovládací panel na čelní straně či "trigger-stop" spínače, které zajišťují rychlejší reakce spouští. Na ovladač si můžeme nastavit také dva vlastní profily, mezi nimiž lze okamžitě přepínat. Součástí ovladače je také 3,5mm audio konektor pro připojení sluchátek. Na panelu pod analogovými páčkami můžeme navíc snadno měnit hlasitost sluchátek, nebo zcela vypnout mikrofon. Analogové páčky mají také odnímatelné gumové krytky. Pro připojení zde slouží 3m opletený USB kabel, který lze odpojit. 

 Sony licencovalo dva nové ovladače třetích stran pro konzoli PS4

Druhou novinkou certifikovanou od Sony je ovladač Nacon Revolution. Ten má ještě jednodušší design, ale jiné rozložení analogových páček a tlačítek. Analogové páčky se mohou pochlubit 46stupňovou amplitudou a firmwarem zvyšujícím přesnost pohybů. U revolution si můžeme regulvoat dokonce i hmotnost pomocí šesti dodávaných závaží, dočkáme se osmicestného směrového tlačítka a ovladač nám dovolí vytvořit čtyři vlastní profily, které lze nastavit pomocí aplikace do PC. Pomocí software můžeme přiřazovat také zkratky ovládacích prvků a zvyšovat či snižovat citlivost spouští a analogových páček. Připojení opět zajišťuje odnímatelný 3m kabel. 

 Sony licencovalo dva nové ovladače třetích stran pro konzoli PS4

Nutno dodat, že ani u jednoho modelu zatím neznáme cenu. 

 

Zdroj: 1, 2Tagy: Sony  Razer  Raiju  Nacon  Revolution  ovladač  controller  PlayStation 4  konzole  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.