Korejci žalují Samsung o odškodné kvůli problémovému Galaxy Note 7
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.10.2016

Starosti Samsungu nekončí. V Jižní Koreji firmu žalují stovky majitelů problémového Galaxy Note 7. Chtějí získat odškodné za komplikace spojené s výměnou smartphonu i za psychickou újmu způsobenou používáním rizikového výrobku.

Podle právnické společnosti Harvest Law Firm požaduje po Samsungu odškodné 527 zákazníků. Jeden z nich například tvrdí, že přišel o tisíce fotografií z rodinné dovolené. Další si zase stěžuje, že kvůli výměně telefonu musel ujet stovky kilometrů, což ho stálo čas i peníze. Zákazníci hodlají v počáteční fázi požadovat odškodné pět set tisíc wonů (zhruba 11 tisíc Kč) na osobu, tato částka se však může později zvýšit.

Samsung se tento měsíc rozhodl definitivně ukončit výrobu i prodej telefonu Galaxy Note 7 kvůli přetrvávajícím problémům se vznícením baterií. Firma začala stahovat telefony z trhu začátkem září, přičemž zákazníkům nabídla finanční kompenzaci nebo výměnu za opravenou verzi, jejíž baterie měly být bezpečné. V poslední době se však objevily zprávy o vznícení už opravených přístrojů, což výrobce přimělo k úplnému ukončení výroby a stažení tohoto modelu z pultů obchodů.

Korejci žalují Samsung o odškodné kvůli problémovému Galaxy Note 7

Zdroj: CTKTagy: Samsung  Galaxy Note 7  žaloba  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.