MSI osadilo mini počítače Cubi procesory Kaby Lake
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 17.10.2016

Firma MSI oznámila vydání nové verze svého miniaturního počítače Cubi, který ponese označení Cubi 2 (Plus) a nabídne možnost výběru jednoho z nových procesorů Intel Kaby Lake. 

Nové počítače Cubi 2 se mohou na své rozměry pochlubit slušným hardwarem a ani konektivita není zcela zanedbatelná. Mezi ní se řadí třeba tři porty USB 3.1 plné velikosti, samostatné konektory pro sluchátka a mikrofon, ethernetový port a nechybí ani port USB 3.1 typu C. K dostání budou dvě provedení, která se liší prostorem pro disky. Jedno se spoléhá pouze na M.2 SSD, zatímco do druhého lze vložit také 2,5palcový disk. 

 MSI osadilo mini počítače Cubi procesory Kaby Lake

Společným jmenovatelem je také podpora připojení pamětí DDR4 s frekvencí až 2133 MHz a kapacitou až 32 GB. Na výběr budeme mít ze tří úsporných procesorů Intel Kaby Lake. Konkrétně si můžeme vybrat Core i3-7100U, Core i5-7200U, nebo nejvýkonnější Core i7-7500U. V drobném těle barbone systému najdeme Wi-Fi kartu standardu 802.11ac. Počítač můžeme také pomocí VESA systému přidělat na zeď nebo zadní stranu monitoru a umožní můžeme i rozšířit jeho konektivitu pomocí adaptéru, který lze připojit na spodní stranu mini-PC.

Cena jednotlivých verzí by se měla začínat zhruba okolo částky 210 dolarů. U nás by se tak startovní cena mohla vyšplhat na více než 6 000 Kč. 

Zdroj: NextPowerUpTagy: MSI  Cubi 2  Plus  Intel  Kaby Lake  mini-PC  barebone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.