Kvůli Samsungu Galaxy Note 7 s novou baterií muselo být evakuováno letadlo
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.10.2016

Před několika dny došlo k opětovnému zahájení prodeje chytrých telefonů Galaxy Note 7 od Samsungu. Firma uváděla, že se jí podařilo vyřešit problémy s přehřívajícími se bateriemi, které v některých případech začaly dokonce hořet, někteří uživatelé ale nadále hlásí velké potíže.

Deník Korean Herald informoval, že baterie některých přístrojů se velmi rychle vybíjejí a lidé si také údajně stěžují na to, že smartphony při vyšším zatížení začnou nezvykle hřát a že je velmi nepříjemné je držet v ruce. Tím však již tak smutný příběh Samsungu zdaleka nekončí.

V minulých hodinách totiž technologické weby obletěla zpráva o vyhoření baterie Note 7 v letadle společnosti Southwest Airlines na letu 994 z Louisville do Baltimoru. Akumulátor phabletu explodoval poté, co cestující na žádost palubního personálu telefon vypnul a strčil do kapsy.

Majitel smarpthonu Brian Green uvedl, že Note 7 nabíjel skrze bezdrátové nabíječky, a potvrdil, že indikátor baterie na displeji měl zelenou barvu, což je vizuální indikátor toho, že šlo o vyměněný kus. Svoje tvrzení Brian navíc ještě podpořil fotografií prodejního balení, na kterém se nachází malý černý čtvereček. Ten také odlišuje problémový a opravený model.

Jedno je jisté: Pro Samsung se celá věc opravdu nesmírně komplikuje a v ohrožení je bez nadsázky pověst celé značky. Nejen pro zákazníky by proto asi bylo lepší, aby Note 7 firma definitivně stáhla z prodeje a už jednou pro vždy na něj zapomenula.

Kvůli Samsungu Galaxy Note 7 s novou baterií muselo být evakuováno letadlo

Kvůli Samsungu Galaxy Note 7 s novou baterií muselo být evakuováno letadlo

Zdroj: The VergeTagy: Samsungu  Galaxy Note 7  Note 7  smartphone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.10.2016 17:35:44   188.75.145.xxx 10
No tak je možná problém na straně řídící elektroniky pro nabíjení a vybíjení a ne přímo na straně baterie. Proč je pro ně takovej problém to vyřešit?

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.