Mozilla definitivně končí s vývojem Firefox OS
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.9.2016

Mozilla definitivně končí s operačního systému Firefox OS i na chytrých televizích. Firmě se nepodařilo uzavřít dostatečné množství partnerství, která by jeho další vývoj ospravedlnila. Poslední verzí tak zůstane ta s číslem 2.6 a o případné další updaty se budou muset postarat samotné společnosti, které jej ve svých produktech používají.

Nejprve se tvůrci rozhodli ukončit vývoj Firefox OS pro chytré telefony (stalos e tak na začátku rokuz) a teď přišlo oznámení, že jeho podpora končí také pro chytré televizory. Teoreticky se tak dá Firefox OS prohlásit za mrtvou platformu, jejíž budoucnost by mohla zachránit už jen komunita.

Systém je založen na Linuxu a navržen tak, aby HTML5 aplikace komunikovaly přímo s hardwarem zařízení pomocí JavaScriptu a web API. Plány na globální komerční rozjezd Firefoxu OS Mozilla oznámila na tiskové konferenci před začátkem Mobile World Congress v Barceloně v únoru 2013. O rok později se v České republice objevil první smartphone s tímto systémem, jednalo se o model OneTouch Fire E od Alcatelu. U zákazníků však telefony Firefoxu OS propadly.

Mozilla definitivně končí s vývojem Firefox OS

Zdroj: ghackTagy: Mozilla  Firefox OS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.