Hewlett-Packard Enterprise prodá softwarové aktivity
autor: Mirek Kočí , publikováno 8.9.2016

O čem se v poslední době často mluvilo, se stalo skutečností. Firma Hewlett Packard Enterprise oznámila, že prodá své vedlejší softwarové aktivity britské společnosti Micro Focus International, která za ně zaplatí 8,8 miliardy dolarů (211 miliard korun). HPE dostane 2,5 miliardy dolarů v hotovosti a nadpoloviční podíl ve spojené firmě.

HPE, která vznikla koncem loňského roku po rozdělení Hewlett-Packard (HP) na dvě společnosti, tento týden oznámila, že oddělí softwarový byznys, který se následně spojí s britskou společností Micro Focus International. Kontrakt vytvoří z Micro Focus jednu z největších technologických firem v Británii s ročními tržbami kolem 4,5 miliardy dolarů. Podnik se sídlem v anglickém Newbury patřil původně k relativně malým hráčům, jeho pozici však změnila série akvizic.

HPE dostane v rámci kontraktu 2,5 miliardy dolarů v hotovosti a nadpoloviční podíl ve spojené firmě. Transakci, která by měla být ukončena ve třetím čtvrtletí, však ještě musí schválit antimonopolní úřady.

Hewlett-Packard Enterprise prodá softwarové aktivityTagy: Hewlett Packard Enterprise  HP  HPE  Micro Focus International  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.