Alcatel Shine Lite zaujme designem i cenou
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.9.2016

Alcatel představil na veletrhu IFA stylový smartphone Shine Lite. Určen je hlavně mladým lidem, kterým záleží na prémiovém designu za dostupnou cenu. Ve výbavě má pětipalcový displej, spolehlivou čtečkou otisků prstů na zádech nebo blesk u předního fotoaparátu.

Shine Lite je smartphone s konstrukcí vyrobenou ze skla a kovu (rámeček). Přední část mobilu kryje odolné sklo, které je po stranách mírně zaoblené (takzvaný 2,5D efekt), telefon tak postrádá ostré hrany. Pod displejem s úhlopříčkou pět palců a rozlišením HD nechybí virtuální tlačítka. Samozřejmostí je informační LED, která upozorní na příchozí zprávy, e-maily a tak podobně

V útrobách zařízení najdeme pracovat čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz, který má k ruce 2GB operační paměť. Základní úložiště nabídne 16 GB místa, avšak uživatelsky dostupných je pouze 9,5 GB. O podpoře paměťových karet prozatím zmínka nepadla.

Alcatel Shine Lite zaujme designem i cenou

Smarpthonu  nechybí také vysoká úroveň zabezpečení, o kterou se postará čtečka otisků prstů. Ta dokáže rychle a diskrétně odemknout oblíbené aplikace. Zároveň umožňuje přístup k aplikaci Safebox, do níž mohou uživatelé ukládat vlastní fotografie, videa, hudbu nebo dokumenty. Otisky prstů uživatele lze také předem naprogramovat tak, aby otevřely až pět oblíbených aplikací přímo z pohotovostního režimu. V praxi to vypadá třeba tak, že ukazováčkem odemknete přístup k e-mailům, zatímco otiskem palce se ihned dostanete ke svým fotografiím.

Hlavní fotoaparát pořídí až 13Mpx snímky, vhod pak jistě přijde i dvoutónové přisvětlení pomocí LED. Pro tvorbu oblíbených autoportrétů je připravena čelní 5Mpx kamerka a ani té nebude chybět přisvětlení. Po stránce konektivity je také vše v pořádku: najdeme tu A-GPS, Bluetooth 4.2, WiFi i podporu LTE včetně všech u nás využívaných frekvencí.

Operační systém reprezentuje Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou známou z dalších modelů Alcatelu. Novinka Shine Lite se začne v Česku a na Slovensku prodávat v listopadu /novembri za 5 499 Kč, resp. 199,99 euro s DPH.

Alcatel Shine Lite zaujme designem i cenouTagy: Alcatel  Shine Lite  Android  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.9.2016 17:00:50   94.113.136.xxx 00
Alcatel na Evropský trh hází bobek. Některé modely mají v Americe v základu čtečtu otisků prstů a jaké to bylo překvapení, když najednou stejný model v Evropě stojí o 50 dolarů víc a ani tu čtečtu otisků nemá.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.