AMD pomalu uždibuje podíl na trhu s GPU Nvidii |
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.8.2016 |
Podle analýzy trhu, kterou provedla firma Mercury Research, AMD pomalu ale jistě stoupá v oblasti grafických čipů. Značku Nvidia sice zatím nedohání, nicméně i tak je milé vidět, že se vzpamatovává konkurenceschopnost AMD.
AMD se podle tohoto průzkumu překvapivě daří. Uveřejněná čísla z výsledku analýzy totiž jasně prokazují, že podíl grafických karet AMD stoupá. Tento trend se přitom projevil poprvé za poslední čtyři roky a to už od začátku roku. V segmentu "diskrétních" desktopových grafických karet si AMD polepšilo o 2,5 % oproti prvnímu čtvrtletí tohoto roku. Celkový podíl AMD na trhu se samostatnými grafikami pro desktopy ale stále činí pouhých 22,8 %.
Na poli neintegrovaných grafických karet pro mobilní zařízení, tedy hlavně pro notebooky si ale AMD vede o poznání lépe s celkovým 36,4% podílem. Oproti konci minulého roku se podíl mobilních grafik od AMD sice nezvýšil o tolik, ale i nárůst o 1,5 % je lichotivý. Za poslední kvartál se nicméně růst podílu zpomalil a je už pouze půlprocentní. Nutno dodat, že ve výsledcích ještě není příliš zohledněn nástup grafik Polaris, jejíchž první modely byly představeny na konci června.
Stejně tak ale může do výsledků za současný kvartál výrazně promluvit to, jak se budou prodávat méně výkonné grafiky z rodiny Polaris a také dvě varianty grafické karty GeForce GTX 1060, jejichž výhodou je, že cílí na rozličnou sortu zákazníků. Tak či onak to znamená, že AMD možná na trhu s grafikami chytilo "druhou mízu" a jeho budoucnost už není tak černá. Můžeme jen doufat, že si AMD alespoň obdobně povede na trhu s procesory s příchodem architektury Zen.
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
Další články v kategorii
- Stahujte zdarma Star Wars Battlefront II. Máte na to ale už jen pár hodin
- ADATA připravuje karty SD Express, nabídnou rychlosti jako externí SSD
- Český startup Memsource kupuje německou společnost Phrase
- V obchodech se objeví SSD série Samsung 870 EVO
- Honoru zlevňuje svoje chytré hodinky. Ušetřit můžete pěkné peníze
Now sitting at 34.2% of the graphics market AMD has nearly doubled its share in 12 months, which was down to as low as 18% in the same time last year. http://wccftech.com/amd-takes-graphics-share-nvidia-fourth-consecutive-quarter/
>
Ono jaksi ta kompletní zpráva má trochu více stran, než je to jedno malé pdfko, víme?
Taky si nech od někoho, kdo narozdíl od tebe ovládá angličtinu, přeložit větu: Mercury Research is reporting the shares as a four-quarter volume-weighted average.
Ale ono je to asi jedno, protože ty to nepochopíš ani v češtině.
.. a ceny idu dole ked pride dalsia seria.. to vysvetluje preco bol Vas cpu taky lacny
Úchyl už v Plzni bouchá šampus a Sratos to kalí 150 po okresce, aby stihl dovést svému idolu kaviár.
Realita je 77 a 22. To je uplny magor
http://wccftech.com/amd-takes-graphics-share-nvidia-fourth-cons ecutive-quarter/
Ale to bys nesměl mít zelený mozek.. pak bys možná i přemýšlel a nepapouškoval.
desktop GPU = samostatna graf. karta v PC
Tím, že amd bude prodávat šity do konzolí za minimální marži a bude mít 20 procent trhu ve spektru grafik s malou marží, tím se nic moc nezmění, protože větší peníze se točí ve vyšší třídě a hajendu a tam nV momentálně těžce dominuje se 70/80 .. amd tam nemá absolutně nic (starou 4gb Fury za tu cenu koupí leda červený magor a možná ani ten ne).
Jinak s takovým lvím podílem a nv dala jen 300kk? Něco tu smrdí
To mě pobavilo, ten tvůj vlhký sen:
"kdyby nVidie snížila marže", toho se jen tak nedočkáš. Ta si svoje zákazníky dokáže obrat o prachy, bohužel i mě v noťasu, ale do desktopu mi nVidia zatím nesmí.
A když příští rok bude ZEN APU dobrý, tak i ten noťas vyměním.
Jako by nestačilo věčné čekání na Vegu, ty k tomu ještě přidáváš Zen. Já už z vás fakt nemůžu borci. Dostanete se vy vůbec někdy mimo to vaše čekání taky k hraní her? :-D
Takže jak vidno v penězích problém není (to bych si ani ten noťas s nVidií nekoupil), těch 45 čistého měsíčně mám a stačí mi to. Na grafiky určitě
To, že ty jsi socka a cítíš se tím méněcenný, není můj problém.
Jako fakt?
Ten člověk potřebuje pomoc!
Až bude Dx 12!!
Až bude rozšířený vulkán!
Až vyjde Vega!!!!
Prostě AMDesperate
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=CryEngine-5.3-Vulkan-Coming
Osobně přiznám, že jsem zastánce Intel+Nvidia, ale návrat AMD vítám. Konkurence je potřeba a je to dobré jak pro zastánce AMD, tak pro zastánce Intel/Nvidia
Ještě čekám, že se tu zjeví další pacient z Úchylova sanatoria, Kochren. Tomu ale asi shořel barák, když přetaktoval tu jeho r 290.
Amd se dari,A? proc cpat NV prachy,kdyz je amd proste BRUTALNE levnejsi...
XFX Radeon RX 480 8GB RS Dual Fan - 293,9€
GAINWARD GeForce GTX 1060 - 289,81€
Min. tyzden boli ceny taketo:
SAPPHIRE Radeon NITRO + RX 480 8GB - 311,9€
GAINWARD GeForce GTX 1060 - 279€
RX-470 4GB, která je v DX12 ještě výkonnější za 6400,-
Být Huangem, tak se propadnu hanbou.
http://i.imgur.com/ZgIDjxx.png
Tak niečo na tvoj štýl a čo by na toto povedala Lisa Su ke tá plečka je rovnako výkonná DX12 ako RX 480 8GB
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1060_gaming_x_3gb_review,12.html
ze existuje 6-8 dalsich, kde tie cisla su uplne jedno, zelenych netankuje
Bohužel ale v jiných hrách má ten 3GB ořezaný krám brutální propady a není to jen jedna hra, jak argumentuješ...
http://www.pcgameshardware.de/De us-Ex-Mankind-Divided-Spiel-55470/Specials/Benchmarks-Test-DirectX-12-1204575/
A to nemluvím o tom, že v tom původním benchi, co jsem odkazoval, jde o přetaktovanou MSI, takže ten propad je reálně ještě větší...
Po druhé 3GB nemá rovnakú cenu ako 8GB.
V těch příkladech je GTX 1060 3GB buď stejně rychlá a nebo pomalejší. Kdežto RX 480 buď stejně rychlá a nebo rychlejší. Všímáš si toho rozdílu?
Co se ceny týče, proč cenově porovnávat 3GB krám s 8GB variantou AMD? Proč ne s 4GB variantou? Že by projev infekční zelené choroby Huang-huang?
Každopádně je na guru3d ta 3gb verze lepší jak v AoTS tak i v TW
Fakt komedie.
XFX Radeon RX 470 4GB RS Dual Fan Triple X - 227,9€
MSI GTX 1060 3GT OC - 238,84€
Ceny +/- rovnake.