Nový Nexus (Sailfish) na prvních fotografiích
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.8.2016

Letošní Nexusy má vyrábět tchajwanské HTC. Budou dva, přičemž o jejich výbavě toho víme už poměrně dost.  Nejnověji se pak můžeme díky serveru AndroidPolice podívat na první „živé“ fotografie menší z připravovaných novinek, modelu s kódovým označením Sailfish.

Dva nové snímky potvrzují designové provedení telefonu, které jsme mohli už dříve vidět na několika renderech. Zadní strana nového Nexusu ukrývá kruhový snímač otisků prstů i relativně malou čočku fotoaparátu. Tělo smartphonu by mělo být kovové, jen zadní část bude nejspíše částečně skleněná (odpovídaly by tomu značné odlesky).

Nový Nexus (Sailfish) by měl podle informací z výsledků benchmarků přinést procesor Snapdragon 820, 4 GB RAM a vnitřní paměť s kapacitou 32 GB. Hlavní fotoaparát by měl nabídnout rozlišení 13 Mpx, přední kamerka zachytí nejvýše 8 Mpx snímky.

Chybět nemá také konektor USB-C a nejnovější Android 7.0 Nougat.

Nový Nexus (Sailfish) na prvních fotografiích

Nový Nexus (Sailfish) na prvních fotografiích

Zdroj: APTagy: Nexus  Sailfish  Android  Nougat  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.8.2016 23:48:11   94.113.136.xxx 62
Google měl s Nexusama skvělou příležitost, protože za čistý Android se skvělou podporou by byla ochotna spousta lidí vyměnit svůj dosavadní telefon. Jenže... Google není schopný vydávat více řad toho telefonu v různých cenových hladinách a navíc Nexusy neobnovuje dost často, respektive nemá víc druhů telefonů, které by postupně dodával na trh. Další věc je ta, že si ty telefony není schopný vyrobit sám a možná ještě horší věcí je to, že vždy mění výrobce... proč? To není schopný navázat nějaké partnerství, ale vždy uteče zatím, kdo nabídne nejlepší cenu? Však by mohl udělat třeba čtyři řady Nexusů... Jeden levný telefon pro nenáročné uživatele, kteří chtějí mít dobrou podporu, další by byl pro lidi, kteří rádi na mobilech hrají hry, potom nějaký firemní telefon, který by měl klávesnici a byl by udělaný pro podnikatele, jako to dělal BB a poslední a nejdražší řadou by mohl být telefon, který by měl nějaké supr vychytávky, jako zatočený displej (Ano, jako Edge) měl by termální kameru, velkou baterku a skvělý hardware. Všechny telefony by mohly mít výbornou podporu a aktualizace přímo od Google. Však Google má dost lidí a místo jednoho telefonu by to snad zvládli udělat pro čtyři. Navíc pokud by Google chtěl, tak by každý telefon mohl vyrábět jiný výrobce. Zabil by tím dvě mouchy jednou ranou.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.