Lenovo připravuje nový špičkový tablet 2 v 1 s OS Windows řad MiiX
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 4.8.2016

Řada 2-in-1 zařízení IdeaPad MiiX se nyní dočká nového přírůstku. Mělo by jít o model MiiX 510, který bude lépe vybavenou alternativou k modelu MiiX 310, jenž byl vydán již začátkem tohoto roku, a konkurentem třeba pro Surface Pro 4 od Microsoftu. 

Nový tablet typu 2 v 1 je již zařazen v nabídce některých evropských e-shopů, kde se jeho cena pohybuje okolo 730 euro, tedy necelých 20 000 Kč. Finální cena však bude záviset na zvolené konfiguraci. A co za tyto nemalé peníze dostaneme? Displej tabletu je 12,2palcový s panelem typu IPS a nabídne rozlišení 1920 × 1200 pixelů. 

 Lenovo připravuje nový špičkový tablet 2 v 1 s OS Windows řad MiiX

Uvnitř tenkého těla tabletu by měl tepat procesor Intel z rodiny Skylake. Na výběr ale nejspíše dostaneme ze všech tří variant Intel Core procesorů. Procesoru pak může sekundovat 4 nebo 8 GB operačních pamětí a úložiště typu SSD může mít kapacitu až 128 až 512 GB. O napájení se stará 39 Wh baterie. Dočkáme se také bezdrátového připojení Wi-Fi, Bluetooth i podpory 4G LTE.

 Lenovo připravuje nový špičkový tablet 2 v 1 s OS Windows řad MiiX

Společně s tabletem dostaneme odnímatelnou klávesnici a ovládat ho můžeme také pomocí digitálního pera s 2048 úrovněmi citlivosti přítlaku. Zatím ale není jasné, zda pero dostaneme v základní výbavě. 

Zdroj: NextPowerUpTagy: Lenovo  IdeaPad  MiiX 5  tablet  2 v 1  2-in-1  Intel  Skylake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.