Western Digital a Toshiba přichází s 64vstvými 3D NAND flash pamětmi
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 28.7.2016

Ve spolupráci firem Western Digital a Toshiba nyní vznikly nové paměťové čipy 3D NAND flash, které se skládají ze 64vrstev. 

Jedná se o již třetí generaci tzv. BiCS (Bit-Cost Scaling) NAND flash pamětí, které spolu vyvíjí tito dva výrobci, čímž se snaží soutěžit s hlavním konkurentem firmou Samsung, který má nyní v portfoliu 48vstvé paměti stejného typu. Výhodou škálování vrstev na sebe je menší potřebná plocha na povrchu desky tištěných spojů pro danou kapacitu, což se hodí zejména u menších zařízení, ale samozřejmě také v SSD. 

Western Digital a Toshiba přichází s 64vstvými 3D NAND flash pamětmi

První vyráběné čipy BiCS3 budou obsahovat 256 gigabitovou paměť. V pozdější fázi však hodlají zmínění výrobci přinést i větší kapacity. Dostat bychom se tak prý měli na 512 GB kapacity na jeden čip, což by znamenalo, že dva paměťové čipy například v SSD mohou přinést kapacitu 1 TB. Nutno dodat, že této kapacity může být dosaženo s využitím TLC buňek. Čipy však mohou být vybaveny také MLC buňkami s lepší životností a výkonem, což ale bude ve výsledku vykoupeno nižší kapacitou. 

Hromadná výroba BiCS3 3D NAND flash pamětí by měla začít ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Na začátku příštího roku by se tak mohli objevit první disky a jiná zařízení využívající tuto novinku z dílny WD a Toshiby. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Western Digital  Toshiba  3D NAND flash  pmaěť  BiCS3  SSD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.7.2016 09:09:02   62.209.192.xxx 60
Nechci byt hnidopich protoze tomu prvnimu clanku nerozumim ale v tom druhym clanku jasne pisou: "...will be initially deployed in 256 gigabit capacity and will be available in a range of capacities up to half a terabit on a single chip." A v clanku jsou jasne uvedeny jen bity, nic o bajtech tam nemaj

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.