Samsung zažaloval Huawei kvůli patentům
autor: Mirek Kočí , publikováno 22.7.2016

Samsung zažaloval čínského konkurenta Huawei kvůli údajnému porušení svých šesti patentů. Jde o nejnovější v řadě soudních sporů mezi těmito asijskými giganty na poli výroby chytrých telefonů.

Jihokorejský Samsung novou žalobu na Huawei podal k několika soudům v Číně. Předtím se pokoušel o smírčí řešení. Mluvčí firmy ale nesdělila, z porušení jakých patentů společnost svého čínského rivala konkrétně viní.

Huawei v květnu podal žaloby na Samsung k soudům v USA a Číně. Jihokorejskou firmu v nich vinil z porušení 12 patentů na mobilní zařízení a sítě. Domáhá se přiměřené náhrady škody, o zákaz prodeje mobilních zařízení Samsungu v USA ale neusiluje.

Čínské technologické firmy patří v obdobných sporech obvykle k těm žalovaným. Žaloba, kterou společnost Huawei podala v USA na Samsung a v níž se role v podstatě vyměnily, vypovídá o rostoucí moci čínské firmy na světovém trhu telekomunikací a chytrých telefonů.

Finanční náhrada škody podle některých analytiků nemusí být pro firmy tou hlavní motivací. Huawei se svým sporem může snažit vylepšit si pověst, zatímco žaloba Samsungu může být manévr, jak Huawei přimět k mimosoudnímu řešení.

Samsung zažaloval Huawei kvůli patentům

Zdroj: ČTKTagy: Huawei  Samsung  soud  žaloba  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.