Na cestě je nový Chromebook od Asusu s 64GB úložištěm a Full HD displejem
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.7.2016

Hlavním cílem a úlohou Chromebooků je nejspíše snaha nabídnotu alternativu či nahradit dražší notebooky s OS Windows za levná zařízení s jednoduchým operačním systémem určeným primárně pro surfování na internetu, který je schopen spouštět také aplikace pro platformu Android. Pokud se však nespokojíte se základními 16 či 32GB úložišti a nízkým rozlišením, nabídka těchto zařízení je dosti omezená.

To se nyní pokusí změnit firma Asus, která přichází s o něco lépe vybaveným modelem Chromebook C301SA. Ten by neměl nijak urazit výbavou, ale přesto nabídne přijatelnou cenovku. Mezi jeho výbavou najdeme 64GB vnitřní úložiště, 13,3palcový displej, který zvládne zobrazovat v rozlišení 1920 × 1080 pixelů, čtyřjádrový procesor Intel Celeron N3160 a 4 GB operačních pamětí.

Na cestě je nový Chromebook od Asusu s 64GB úložištěm a Full HD displejem

Systém Chrome OS nyní nabízí i možnost spouštění celé řady aplikací pro Android, jejichž limitem je ale ovládání. Notebooku za dané, poměrně malé peníze pochopitelně chybí dotykový displej a aplikace závislé na dotykovém ovládání na něm tak nespustíme. 

Na cestě je nový Chromebook od Asusu s 64GB úložištěm a Full HD displejem

C301SA bude na trh uveden 21. srpna a jeho cenovka by snad neměla přesahovat 300 dolarů (7 300 Kč). U nás by se tak cenovka mohla vyšplhat přes částku 8 000 Kč. 

Na cestě je nový Chromebook od Asusu s 64GB úložištěm a Full HD displejem

Zdroj: AndroidHeadlinesTagy: Asus  Chromebook  C301SA  notebook  Intel  Celeron  Full HD  Chrome OS  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
11.7.2016 22:41:03   89.177.3.xxx 12
Jestli dobře koukám, tak je notebook vybaven TN panelem. To jej při ceně Acer Chromebook 14 dělá sotva nějak zajímavou volbou.
Na jedné straně máme Asus s 64GB eMMC a čtečkou karet a na druhé Acer s IPS a celokovovým tělem.

Spíš by to chtělo nový Flip s full HD (dotýkovým), IPS, 32+GB eMMC a čtečkou karet. Sice 99+% aplikací na androidu funguje s myší, ale her si bez dotykáče moc nezahrajete.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.