Oracle nedodržel dohodu a musí firmě Hewlett-Packard zaplatit tři miliardy dolarů
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.7.2016

Soud v Kalifornii nařídil firmě Oracle zaplatit společnosti Hewlett-Packard Enterprise odškodné tři miliardy dolarů v případě týkajícím se serverů HP s procesorem Itanium od Intelu.

Uvedla to mluvčí Oraclu a dodala, že firma se proti rozhodnutí odvolá. Celý spor se točí kolem vývoje softwaru pro servery Itanium, který se Oracle rozhodl v roce 2011 zastavit, a to údajně proto, že Intel dal najevo, že se tyto čipy blíží konci svého života a že se raději zaměří na své mikroprocesory x86. HP u soudu tvrdil, že měl dohodu s Oraclem, že ten bude s podporou pro Itanium pokračovat, i když zařízení s tímto hardwarem budou zastaralá.

V první fázi soudu v roce 2012 soudce soudu vyšší instance James Kleinberg rozhodl, že dohoda existovala. Porota v noci na pátek pak rozhodla o škodách. „HP je potěšen verdiktem poroty, který potvrzuje, co HP vždy věděl a co důkazy jasně ukázaly,“ řekl výkonný viceprezident Hewlett-Packard Enterprise John Schultz. Dodal, že rozhodnutí Oraclu zastavit vývoj softwaru bylo „jasným porušením smlouvy“.

Právník Oraclu, Dorian Daley, uvedl, že firma od Kleinbergova rozhodnutí poskytuje veškerý nejnovější software i pro servery Itanium. Oracle se hodlá proti předchozímu i současnému rozhodnutí soudu odvolat.

Oracle nedodržel dohodu a musí firmě Hewlett-Packard zaplatit tři miliardy dolarů

Zdroj: ČTKTagy: Oracle  HP  Itanium  Hewlett-Packard Enterprise  CPU  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.