Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 2.6.2016

Firma Cooler Master hodlá notně rozšířit svoji sérii Master. Vyjma skříní, kterých bylo na letošním Computexu pod označením Master k vidění spoustu, se dočkáme také celé řady ventilátorů, chladičů, zdrojů a dokonce i teplovodivé pasty.

Začněme nejprve novinkami v oblasti PC skříní. Těch nebylo zrovna málo a proto pouze ve stručnosti. Odhaleny byla pětice skříní Master Case, mezi něž patří modely 3, 4, 5(T), 6 a Maker 7. První a nejmenší model Master 3 je nekompaktnější a lze ho osadit pouze desky typu micro-ATX a na ně potom umístit grafiky s maximální délkou 30 cm společně s procesory s výškou až 16 cm. Pro napájení komponent půjde využít standardní ATX PSU. O něco větší je pak model Master Case 4, který je taktéž určený pro základní desky typu micro-ATX. Tato skříň je údajně vhodná zejména na stavbu herních sestav založených na vodním chlazení, o čemž vypovídá i prostor pro dvojcii 240mm radiátorů. 

 Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

O poznání větší je Master Case 5 s přídomkem T, kde značí písmeno T verzi "turbo", jenž se oproti originální variantě skříně liší novým červeným nástřikem interiéru. Další ještě viditelnější změnou je vrchní kryt, na němž je umístěno madlo pro snadné přenášení třeba na LAN party. Dalším přírůstkem do rodiny Master Case je model 6. Jedná se o tradiční midi-tower skříň, která je vzhledově i funkčně podobná Master Case 4 a přináší tedy slušné možnosti pro instalaci prvků vodního chlazení a to ve větším provedení. Stejně jako v případě Case 4 zde výrobce vsadil na jednoduchý vzhled čelního i vrchního panelu a velké tónované okno do bočnice. 

 Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

Posledním a největším modelem série Master Case je model Maker 7. Jedná se prakticky o full-tower obdobu Master Case 3 s podobným vzhledem. Dokáže však pojmout základní desky až formátů HPTX,XL-ATX a EATX. Také zde je kladen výrazný důraz na prvky chlazení, o čemž svědčí třeba vyhrazený prostor ve spodní části, do něhož lze umístit radiátor s délkou až 480 mm. Vzhledem k velikosti můžeme počítat také s dostatečným místem pro další komponenty jako jsou disky či grafické karty. I zde je k vidění zatmavená bočnice z temperovaného skla.

 Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

CM si pro letošní Computex připravilo také slušnou sbírku chladičů a ventilátorů. Chladiče se budou prodávat pod značkou MasterAir. Tato řada má čítat celkem sedm modelů. Tři modely pro běžné spotřebitele ponesou označení MasterAir, dva MasterAir Pro a dva MasterAir Maker 8. Řada MasterAir nabídne dva modely s 92mm větrákem (MasterAir 2 a 3) a jeden se 120 mm (MasterAir 4). Jejich společným jmenovatelem je tenký hliníkový pasiv. Další dva produkty MasterAir Pro 3 s 92mm větrákem a MasterAir Pro 4 se 120mm ventilátorem by měly zaujmout hlavně náročnější uživatele a nabídnout robustnější konstrukci. Řada MasterAir Maker 8 pak zahrnuje velké chladiče pro ty nejvybíravější se dvojicí ventilátorů. Opomenuty však nebyly ani vodní chladiče typu all-in-one, které nabídne CM dva a to MasterLiquid Pro 120 a MasterLiquid Pro 240. Z názvů je patrné, že se liší využitým radiátorem. Jejich typickým rysem je nasvícené logo Cooler Master na vrchu bloku s čerpadlem. 

 Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

Mimo zmíněné produkty představila značka Cooler Master i větráky Master Fan Pro, které jsou optimalizovány jak pro chladiče CPU, tak pro instalaci na skříně v případě verze AirFlow a pro instalaci na radiátory v případě verze Balance. Celkem čtyři produktové skupiny si pod značkou MasterWatt vysloužili také napájecí zdroje. Na výběr budeme mít provedení MaterWatt Lite, MasterWatt, MasterWatt Pro a MasterWatt Maker. Z názvu je jistě patrné, že jednotlivé řady se liší podle náročnosti požadavků uživatelů a účelu využití. Cooler Master odhalil také sérii teplovodivých past, nebo spíše gelů, která nese označení MasterGel. 

 Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru Master sem, Master tam. Takový byl Computex v podání Cooler Masteru

Zdroj 1, 2Tagy: Cooler Master  Master  MasterCase  MasterWatt  MasterAir  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.