Soud zamítl žalobu Českých Radiokomunikací na O2 o zaplacení 3,1 miliardy korun
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.4.2016

Společnost O2 zneužila dominantního postavení stlačováním marží na trhu internetového připojení, tvrdily České Radiokomunikace a náhradu škody vyčíslily na více než 3,1 miliardy korun. Pražský městský soud však nyní jejich žalobu zamítl. Rozhodnutí zatím není pravomocné.

Žaloba byla na O2 podána 29. června 2012. Firma podle ní měla na trhu úmyslně nastavit své maloobchodní ceny u xDSL tak, že jim operátoři, kteří si na velkoobchodním základě službu u O2 pro své klienty nakupovali, nemohli konkurovat. Radiokomunikace náhradu škody vyčíslily na více než 3,1 miliardy korun, ale teď to vypadá tak, že nedostanou ani korunu. Pražský městský soud minulý týden jejich žalobu zamítl.

Podobnou žalobu podal na O2 už v roce 2011 i operátor Volný, který žádal čtyři miliardy korun. Před rokem O2 zažaloval i Vodafone. Předmětem sporu jsou přípojky xDSL vysokorychlostního internetu. O2 si mělo účtovat bezdůvodně vysoké velkoobchodní ceny. Vodafone proto požaduje náhradu 385 milionů korun. Žaloba byla opět podána u Městského soudu v Praze.

Soud zamítl žalobu Českých Radiokomunikací na O2 o zaplacení 3,1 miliardy korun

Zdroj: O2 ČTKTagy: O2  České Radiokomunikace  internet  xDSL  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.