Asus GT51CA: špičkově vybavená herní mašina ze stáje Republic of Gamers
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 20.4.2016

Asus rozšiřuje svoji řadu Republic of Gamers o novou high-endovou sestavu GT51CA, která může být osazená procesory Intel Core i7 či i5 Skylake a vlajkovými loděmi řady grafik GeForce GTX.

Sestava je poskládaná do nevšedně vyhlížející PC skříně s agresivním vzhledem, jejíž zajímavostí je kupříkladu to, že má zvednuté čelo vůči zádi. Hardware, který výrobce do sestavy zahrnul, samozřejmě odpovídá jejímu zaměření na hráče. Na výběr tak máme z dvojice procesorů z rodiny Skylake. Jedná se o Intel Core i7-6700K přetaktovaný na 4,6 GHz či slabší Core i5-6600K s frekvencí zvýšenou na 4,3 GHz. Procesoru může sekundovat 16 až 64 GB pamětí DDR4 s taktem zvýšeným až na 2800 MHz. 

Asus GT51CA: špičkově vybavená herní mašina ze stáje Republic of Gamers

GT51CA by mělo solidně posloužit i pro hraní ve 4K rozlišení vzhledem k tomu, že se nabízejí konfigurace s jednou nebo dvěma grafikami GeForce GTX Titan X s 12 GB pamětí, či s jednou nebo dvěma kartami GTX 980. Úplně nejnižší konfigurace pak v sobě ponese jednu GTX 970 se 4 GB GDDR5. Na výběr bude také několik variant řešení vnitřního úložiště. Ve té nejvyšší by se měly objevit dva PCIe SSD s kapacitou 512 GB do slotů M.2 v zapojení RAID 0 v kombinaci s pevným diskem se 3 TB prostoru. 

Asus GT51CA: špičkově vybavená herní mašina ze stáje Republic of Gamers

Další zajímavost se nachází na čele skříně, kam výrobce schoval dva porty USB 3.1 typu C a dvojici USB 3.0. Na zadním panelu pak mimo jiné najdeme dalších šest konektorů USB 3.0, nebo třeba vstupy a výstupy 7.1kanálového audia. Volitelně si lze do sestavy vybrat také Wi-Fi kartu, nebo třeba Blu-ray vypalovačku. Sestava je vzhledem k využitému hardware, ale zejména díky své konstrukci dosti těžká. Její hmotnost může narůst dokonce na 27 kg. Ideální společník třeba na LAN party to tudíž nebude. 

Asus GT51CA: špičkově vybavená herní mašina ze stáje Republic of Gamers

Zatím nevíme, kolik za GT51CA zaplatíme. Cenový rozptyl jednotlivých konfigurací bude totiž značný. Nepůjde však určitě o malé částky.

Zdroj: Hardware.infoTagy: Asus  ROG  Republic of Gamers  GT51CA  sestava  PC  Intel  Core i7  Skylake  GTX Titan X  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.