Řada ebook čteček Kindle má novou vlajkovou loď. Jmenuje se Kindle Oasis
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 14.4.2016

Před týdnem jsme vám avizovali, že společnost Amazon hodlá v těchto dnech představit svoji novou čtečku elektronických knih série Kindle. To se nyní splnilo a Amazon odhalil svoji novou vlajkovou loď řad Kindle nazvanou Oasis.

Jedná se již o osmou generaci čteček řady Kindle a o nejpokročilejší čtečku v nabídce tohoto výrobce. Po stránce displeje se toho nicméně moc nezměnilo a Oasis využívá ten samý 6palcový e-Ink displej s 300 PPI jako Kindle Voyage. Rozdíl tkví pouze v podsvícení, které nově zajišťuje o 60 % více LED diod. Zároveň půjde také o nejtenčí a nejlehčí Kindle v historii. V nejtenčím bodě má čtečka tloušťku pouhých 3,4 mm a v nejširším 8,5 mm. Hmotnost přitom dosahuje jen 131 gramů.

 Řada ebook čteček Kindle má novou vlajkovou loď. Jmenuje se Kindle Oasis

Tvar čtečky je vcelku nevšední a výrobce ho přizpůsobil pro držení jednou rukou. Čtečka je totiž na jedné straně tenká, přičemž druhá strana se rozšiřuje a tato silnější část slouží pro uchopení rukou. Kvůli tomuto řešení výrobce umístil také tlačítka pro otáčení stránek pouze na jeden okraj eReaderu. Mezi dalšími novinkami najdeme třeba režim hibernace, který minimalizuje spotřebu, ale čtečku zcela nevypne. Výdrž baterie by měla být celkově zvýšena zejména díky využití dobíjecího pouzdra, které výrobce se čtečkou dodává. 

 Řada ebook čteček Kindle má novou vlajkovou loď. Jmenuje se Kindle Oasis

K dostání budou dvě provedení. To první nás přijde na 289,99 euro, což je asi 7 850 Kč a nabídne pouze Wi-Fi konektivitu. Za variantu s možností připojení ke 3G sítím potom zaplatíme zhruba 9 750 Kč. Distribuce by měla být oficiálně odstartována od 27. tohoto měsíce.

Zdroj: 1, 2Tagy: Amazon  Kindle  Oasis  čtečka  elektroincká kniha  ebook  eReader  e-Ink  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
14.4.2016 21:32:48   89.173.230.xxx 70
Pekný kus hardvéru, ale tá cena je brutálna. Za polovicu by sa dalo uvažovať, takto to naozaj nestojí za to...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.