ASRock odhalil svoji novou micro-ATX desku pro taktovače Z170M OC Formula
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 4.4.2016

Sháníte základní desku formátu micro-ATX s paticí LGA 1151, která je vhodná pro přetaktování komponent. Potom by vás mohl zaujmout nový model Z170M OC Formula od společnosti ASRock.

Nová deska s funkcemi pro přetaktování od ASRocku nabídne silné 14fázové VRM pro regulaci napájení procesoru v kombinaci se dvěma dalšími fázemi napájecí kaskády vyhrazenými pro paměti. Samotné napájení zajišťuje kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Další zajímavostí je také 10vstvé PCB, které je se podepisuje na ceně desky, ale příznivě ovlivňuje její odolnost a stabilitu. 

 ASRock odhalil svoji novou micro-ATX desku pro taktovače Z170M OC Formula

Přesto, že má deska maximální rozměry pro daný formát s celkovou plochou 244 mm2, jsou na ní umístěny pouze dva sloty DIMM s podporou pamětí typu DDR4. Mezi další výbavu se řadí dva sloty PCI-Express 3.0 x16 doplněné o jeden slot PCIe 3.0 x16 s napojením na PCH, který je elektricky limitovaný na čtyři linky. Pro disky je připraveno osm portů SATA III (6 Gb/s), z nichž můžeme v případě potřeby čtyři využít také jako rozhraní SATA-Express s přenosovou rychlostí až 16 Gb/s. Nechybí ani slot M.2 pro moderní SSD. 

 ASRock odhalil svoji novou micro-ATX desku pro taktovače Z170M OC Formula

Mezi funkce, které oceníte hlavně při overclockingu, patří kupříkladu měřící body pro napětí, tlačítka pro restart a start, tlačítka pro změnu taktu, dva redundantní EEPROM čipy s možností manuálního přepínání, či diagnostické LED. Zadní panel pak patří základní sadě konektorů jako je pět konektorů audia Purity Audio 3, několik portů USB 3.0, grafické výstupy či ethernetový síťový konektor. Moderní rozhraní reprezentují dva porty USB 3.1, z nichž je jeden typu C. 

 ASRock odhalil svoji novou micro-ATX desku pro taktovače Z170M OC Formula

Cenu Z170M OC Formula bohužel zatím výrobce neodhalil. Lze ji však očekávat zhruba někde okolo 4 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUpTagy: ASRock  Z170M OC Formula  základní deska  motherboard  Intel  Z170  overclocking  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.