nVidia i AMD se připravují na příchod VR headsetů. Vydávají ovladače grafik s jejich podporou
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.3.2016

Oba hlavní výrobci grafických karet pro běžné spotřebitele se nyní připravují na příchod prvních headsetů pro virtuální realitu HTC Vive a Oculus Rift tím, že vydávají nové ovladače pro své grafické karty GeForce a Radeon.

Nové ovladače obou výrobců by měly přinést především optimalizace a podporu zmíněných dvou VR headsetů. V případě AMD byla navíc přidána ještě podpora nedávno představené dvoučipové grafické karty Radeon Pro Duo. Ovladače od nVidie označené jako GeForce 364.72 WHQL se dále zaměřují také na řadu vylepšení pro herní tituly jako jsou Dark Souls III, Killer Instinct, Quantum Break a Paragon. Zároveň připravují optimalizace pro první "VR-ready" tituly jako je EVE: Valkyrie, Elite Dangerous či Chronos. 

 nVidia i AMD se připravují na příchod VR headsetů. Vydávají ovladače grafik s jejich podporou

U stáje AMD nese aktualizace driverů označení Radeon Software Crimson Edition 16.3.2. Mimo zmíněných vylepšení týkajících se VR vylepšují také výkon při CrossFire zapojení grafik ve hře Hitman (2016) při využívání módu DirectX 11. Zároveň se dočkáme opravy bugu u grafiky Radeon R9 Fury, který způsoboval poruchy zobrazení v pohotovostním režimu a plynulosti pohybu (stuttering) v XCOM 2. 

GeForce 364.72 WHQL si nyní můžete stáhnout ze stránek nVidia. Podobně jsou na tom i nové ovladače od AMD, které také najdete na stránkách výrobce.

Zdroj: 1, 2Tagy: nVidia  AMD  ovladače  driver  VR  HTC Vive  Oculus Rift  GeForce  Radeon  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.