SilentiumPC Regnum RG1: cenově dostupná PC skříň rozdělená do dvou komor
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 24.3.2016

Polská firma SilentiumPC není na trhu s PC skříněmi žádným nováčkem a již si stačila získat slušnou základnu zákazníků. Jedním z hlavních důvodů popularity skříní této značky je jistě jejich dobrý poměr ceny a funkcí. Důkazem toho je třeba novinka Regnum RG1, což je PC skříň za rozumné peníze nabízející úhledný interiér rozdělený do dvou oddělených komor a zároveň stylový exteriér.

Model RG1 s přízviskem Pure Black se může pyšnit jednoduchým, ale elegantním vzhledem. Například přední panel je téměř monolitický vyjma dvojice záslepek pro 5,25palcové pozice a jeho povrch připomíná broušený hliník. Průduchy po stranách čelního panelu se starají o přívod vzduchu do skříně. Dostatečné nasávání vzduchu zespodu ke zdroji zajišťují poměrně vysoké nohy. Obě bočnice Regnum RG1 jsou plné a mírně vystouplým plechem. Celkové rozměry skříně činí 430 × 447 × 208 mm. Tyto rozměry se však nijak výrazně nepodepisují na hmotnosti, která by měla být přijatelných 4,4 kg. 

 SilentiumPC Regnum RG1: cenově dostupná PC skříň rozdělená do dvou komor

Vrchní část interiéru patří zejména prvkům chlazení a základní desce. Ta může mít formát ATX a můžeme ji osadit grafickými kartami s maximální délkou 380 mm. Délka grafiky totiž není díky rozdělení na dvě komory limitovaná pozicemi pro disky. Ty najdeme ve spodní oddělené části. Kromě grafik se zmíněnou délkou můžeme využít také chladič procesoru s výškou až 160 mm. Vrchní část je vyhrazená také prvkům chlazení. 

 SilentiumPC Regnum RG1: cenově dostupná PC skříň rozdělená do dvou komor

Třeba na čelní panel můžeme umístit až tři 120mm větráky a na zadní jeden o stejném průměru. Další dva lze přidělat také na kryt oddělující spodní část od vrchní. Pro chlazení lze samozřejmě využít také vodní chlazení s radiátorem délky až 360 mm v případě, že odděláme klece pro mechaniky. Oddělená spodní část slouží k umístění napájecího zdroje formát ATX a disků. Konkrétně můžeme zvolit dva 2,5" a dva 3,5". Vrchní část skříně nemá pozice pro větráky, najdeme na něm však I/O panel se dvěma porty USB 3.0 a dvojicí audio konektorů společně s tlačítky pro start a restart PC. 

 SilentiumPC Regnum RG1: cenově dostupná PC skříň rozdělená do dvou komor

Jak jsem zmínil již v úvodu, jednou z hlavních předností Regnum RG1 je cena. Ta se u nás pohybuje zhruba okolo 850 Kč, což je za vkusně vyhlížející skříň s přehledným interiérem více než přijatelná částka.

Zdroj: 1, 2Tagy: SilentiumPC  Regnum  RG1  PC skříň  case  midi-tower  ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
24.3.2016 15:35:52   78.136.142.xxx 73
Byla by fajn, stačilo by do ní dolepit tlumící materiál.
A do pozic dát palírnu a čtečku.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

16 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.