Modulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trh
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.3.2016

Po dvou měsících od svého představení na veletrhu CES míří modulární Lenovo X1 Tablet do prodeje. Jeho největší předností je, že ho uživatel může upravit podle svých potřeb: skrze speciální příslušenství lze navýšit třeba kapacitu baterie, přidat tradiční klávesnici s trackpointem či 3D kameru Intel RealSense.

Tablet samotný má displej s úhlopříčkou 12 palců a vysokým rozlišením 2 160 × 1 440 bodů. Samozřejmostí je IPS technologie zobrazení a podpora přesného zadávání textu dotykovým perem (stylusem). Na zadní straně zařízení se nachází stojan, který se podobá kickstandu z tabletu Surface Pro 4 a lze ho nastavit do třech různých úhlů.

Nové Lenovo se dále může pochlubit procesorem Intel Core m7, kterému dělají společnost 16 GB RAM a SSD o kapacitě 1 TB. Je tu také baterie s výdrží až deset hodin na jedno nabití, tři USB 3.0 porty, miniDisplayPort, sloty pro microSD karty a Nano SIM a HDMI. Výrobce nezapomněl ani na čtečku otisků prstů a bezpečnostní čip TPM.

Modulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trh Modulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trh

Modulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trh Modulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trhModulární ThinkPad X1 Tablet přichází na český trh

Neméně zajímavé jsou však i moduly, které lze k tabletu přicvaknout. Například modul produktivity přidá pět hodin životnosti na baterii (k původním desíti). Pro spuštění prezentace je zase vhodný modul presenter s integrovaným pico projektorem a HDMI portem. Tvořiví uživatelé pak ocení modul se zadní 3D kamerou Intel RealSense.

ThinkPad X1 Tablet bude na českém trhu dostupný v průběhu března za cenu od 49 990 Kč včetně DPH.Tagy: Lenovo X1 Tablet  Windows 10  Lenovo  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.