EpicGear Defiant: mechanická herní klávesnice s vyměnitelnými spínači a přídavnými moduly
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 8.3.2016

Značka EpicGear, která je herní divizí známého výrobce pamětí GeiL, hodlá v dubnu letošního roku uvést na trh zajímavou herní klávesnici s mechanickými spínači.

Zajímavá je především tím, že přináší celkem rozsáhlé možnosti přizpůsobení z hlediska mechanických spínačů. Klávesnice totiž využívá tzv. Modular-Matrix-Structure, což je systém, který umožňuje měnit a různě mísit jednotlivé typy spínačů. Přeneseně to znamená, že si hráč může pod každou klávesu zvolit jiný spínač. Jedná se o spínače vlastní výroby značky EpicGear a na výběr bude ze tří variant, které se liší odporem při stisku a také hlučností.

EpicGear Defiant: mechanická herní klávesnice s vyměnitelnými spínači a přídavnými moduly

Vybrat si lze EG Grey, EG Orange a EG Purple. EG Grey mají nejlineárnější zdvih, zatímco EG Orange nabídnou vyšší odpor a lepší hmatovou odezvu. Dobrou hmatovou odezvu mají také spínače EG Purple, které jsou ale hlučnější. Výrobce však neskončil pouze u spínačů a klávesnici si můžeme přizpůsobit i dalším způsobem v podobě přídavných modulů. Hráč si tak může volitelně přidat třeba sadu makro kláves na levou stranu klávesnice, přídavný I/O panel s audio jackem a třemi porty USB, nebo podložku pod zápěstí. Dalším bonusem je také to, že klávesnice má převážnou část povrchu z hliníku, což jí přidává na odolnosti.

EpicGear Defiant: mechanická herní klávesnice s vyměnitelnými spínači a přídavnými moduly

Mezi jejími dalšími funkcemi stojí za zmínku třeba bílé podsvícení všech kláves ve čtyř stupních intenzity a s 9 různými módy, vestavěný procesor s jádrem ARM Cortex M3 či paměť pro ukládání maker a profilů s kapacitou 128 kB. Nechybí ani anti-ghosting technologie s pokrytím 10 kláves. Pomocí software lze měnit také dotazovací frekvenci v rozsahu od 125 do 1000 Hz. Pro připojení klávesnice slouží 1,8m opletený kabel USB s pozlaceným konektorem. Pokud budete Defiant přenášet třeba na LAN party, možná oceníte také nízkou hmotnost pouhý 1 kg.

EpicGear Defiant: mechanická herní klávesnice s vyměnitelnými spínači a přídavnými moduly

Pokud Vás tento produkt zaujal, jistě Vás mírně uzemní jeho cena. Ta je poměrně vysoká a mohla by se u nás pohybovat zhruba okolo 2 600 Kč. Přesto se rozhodně nejedná o nejdražší produkt v kategorii mechanických herních klávesnic.

Zdroj: 1, 2Tagy: EpicGear  Defiant  klávesnice  mechanická  modulární  spínače  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.