MSI má nový přírůstek řady Krait. Do černobílé se tentokrát převlékla deska Z170A Gaming 3X
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 3.3.2016

Tento model spatřil světlo světa k příležitosti oslavy 30. výročí MSI jako výrobce základních desek. Jedná se o prémiový model založený na čipsetu Intel Z170 nabízející patici LGA 1151 pro procesory z rodiny Skylake.

Jak už bývá u modelů značky Krait zvykem, i zde se dočkáme vzhledové úpravy kombinující  černou a bílou barvu. Černá je využita na celém PCB, kdežto bílá je k vidění na některých slotech a na chladičích. Ale vraťme se k výbavě desky. Ta má formát ATX a je napájena pomocí kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Pro regulaci napětí procesoru slouží 7fázové VRM, které má využívat tlumivky, které výrobce popisuje slovem "Titanium".

 MSI má nový přírůstek řady Krait. Do černobílé se tentokrát převlékla deska Z170A Gaming 3X

Socket LGA 1151 je propojen se čtyřmi sloty DIMM pro paměti typu DDR4 s podporou dvoukanálového zapojení RAM a s frekvencí až 3600 MHz. Na své si tak jistě přijdou i nároční uživatelé, hráči a možná i overclockeři. Přízvisko Gaming slibuje zejména nasazení do herních sestav. O tom svědčí i dva sloty PCI-Express 3.0 x16 pro grafické karty. Třetí, černý slot PCI-Express 3.0 x16 sice na desce najdeme taky, ale je limitovaný čtyřmi linkami s propojení na čipset. Pro rozšiřující karty je pak připravená čtveřice krátkých rozhraní PCIe 3.0 x1.

 MSI má nový přírůstek řady Krait. Do černobílé se tentokrát převlékla deska Z170A Gaming 3X

Připojení disků může zajišťovat buď tradiční šestice portů SATA III (6 Gb/s), nebo port SATA-Express (16 Gb/s), popřípadě také slot M.2 pro SSD s přenosovou rychlostí až 32 Gb/s. Mezi další výbavou najdeme třeba systém AudioBoost 3, který zahrnuje dvojitý sluchátkový zesilovač, kvalitní kondenzátory, izolační vrstvu a zvukoý kodek se 115dBA SNR. O síťové připojení se stará čip Intel I219-V s gigabitovým portem. 

 MSI má nový přírůstek řady Krait. Do černobílé se tentokrát převlékla deska Z170A Gaming 3X

Mezi vstupy a výstupy zadního panelu najdeme mimo jiné kombinovaný konektor PS/2, grafický výstup DVI, nebo třeba dvojici moderních portů USB 3.1, z nichž je jeden tpyu C a jeden typu A.  Deska nemá překvapivě ani zase tak vysokou cenu, jelikož je u nás k dostání za částku mírně přesahující 4 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUpTagy: MSI  Z170A  Krait Gaming 3X  základní deska  motherboard  Intel  Z170  LGA 1151  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

9 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.