MSI představilo cenově dostupnou základní desku B150M Gaming Pro pro menší PC sestavy
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.2.2016

Pokud sháníte do své kompaktní herní sestavy novou základní desku s paticí pro procesory Intel Skylake, můžete nyní zvolit nový model od MSI nazvaný B150M Gaming Pro. 

 Tato deska je, jak už název napovídá, založená na čipové sadě Intel B150 a nabídne patici LGA 1151 a tudíž i podporu procesorů Intel Skylake. Písmeno "M" v názvu potom značí to, že deska je formátu micro-ATX. Její mírnou nevýhodou je, že socket je napojen pouze na dva sloty DIMM pro připojení pamětí DDR4. Pro efektivnější využití výkonu a zvýšení stability pamětí, nabídne deska technologii DDR4 Boost. Paměti mohou být zapojeny do dvoukanálové konfigurace a mít takt až 2133 MHz. 

 MSI představilo cenově dostupnou základní desku B150M Gaming Pro pro menší PC sestavy

Poměrně skromně je deska vybavená i co do slotů pro rozšiřující karty. Pro grafickou kartu je zde připraveno jen jedno rozhraní PCI-Express 3.0 x16, které je vybaveno pevnějším uchycením pro případ instalace těžší grafické karty. Pro rozšiřující karty pak můžeme využít jenom dva krátké sloty PCIe x1. Nijak bohatá není deska ani na rozhraní pro disky. Zde dostaneme tradičně šestici portů SATA III s přenosovou rychlostí až 6 Gb/s. Moderní, vysokorychlostní rozhraní pro SSD jako je M.2 na desce bohužel nenajdeme. 

 MSI představilo cenově dostupnou základní desku B150M Gaming Pro pro menší PC sestavy

Jako většina základních desek určených hráčům se i B150M Gaming Pro dočkala kvalitního zvukového čipu a síťové karty přizpůsobené na hraní. Gigabitový síťový čip je Intel i219 nabízející řadu přizpůsobení pro plynulejší přenos dat zejména při hraní. Zajímavostí síťového konektoru je také zvýšená ochrana proti statické elektřině a poškození bleskem. Desce nechybí ani slušné audio, které zajišťuje 7.1kanálový kodek Realtek ALC887 se třemi konektory, izolační vrstvou PCB, kvalitními kondenzátory a oddělenými PCB vrstvami pro jednotlivé kanály.  

 MSI představilo cenově dostupnou základní desku B150M Gaming Pro pro menší PC sestavy

Při pohledu na zadní panel zjistíme, že deska kromě audio konektorů a síťového portu RJ45 nabídne také dvojici portů PS/2 pro klávesnici a myš, dvojici portů USB 2.0, čtyři konektory USB 3.1 a grafické výstupy DVI-D, HDMi a D-Sub. Cenu desky bohužel zatím neznáme, nicméně vzhledem k výbavě lze očekávat cenovku kolem, nebo i pod částkou 2 000 Kč.

Zdroj: 1, 2Tagy: MSI  B150M Gaming Pro  základní deska  motherboard  Intel  B150  Skylake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.