Apple půjde k soudu kvůli blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu
autor: Lucie Jiříková , publikováno 15.2.2016

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že Apple novou aktualizací může nenávratně znehodnotit zařízení opravená v neautorizovaných servisech. Podle některých uživatelů Apple tímto svým jednáním porušoval zákon o ochraně hospodářské soutěže a tak na něj podali žalobu.

O žalobu se postarala právnická kacelář PCVA z amerického Seattlu. Jelikož postižená zařízení od Applu nelze žádným způsobem přivést k životu (po zapnutí smartphonů vyskočí chybové hlášení „error 53“ a dále to uživatele nikam nepustí), tato kancelářská společnost po Applu žádá odškodnění v plném rozsahu plus vydání nové aktualizace, která již problém způsobovat nebude.

Apple půjde k soudu kvůli blokování iPhonů opravených v neautorizovaném servisu

Celkové škody způsobené aktualizací iOS 9 se nyní odhadují na asi 5 milionů dolarů (125 milionů korun), tato suma se však dále zvyšuje.

Chybové hlášení „error 53“ se týká nově aktualizovaných zařízení, v nichž došlo k výměně Touch ID v neautorizovaném servisu. Apple se hájí tím, že pokud Touch ID bude v takovém servisu opravováno, nemůže zajistit dostatečnou bezpečnost. A proto zařízení raději znehodnocuje.Tagy: apple  žaloba  touch id  servis  soud  iphone  error 53  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.