Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile je možné koupit v ČR
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.1.2016

V České republice se začal prodávat vůbec první telefon značky Xiaomi, který běží na platformě Windows 10 Mobile. Model Mi4 s 16 GB paměti v bílé barvě a systémem od Microsoftu je k dostání v obchodě xiaomimobile.cz za 6 999 Kč s DPH.

Přístroje Xiaomi jsou již tradičně spojeny s Androidem a nástavbou MIUI. Smartphone Mi4 s Windows tak představuje absolutní novinku v rámci této značky. Jak potvrdil i viceprezident společnosti Xiaomi Hugo Barra, byl typ Mi4 v režii Microsoftu testován již od dubna 2015. V současné době je v testovacím procesu i tablet Mi Pad 2.

Pokud jste majitelem telefonu Mi4 s Androidem a chtěli byste vyzkoušet, jak na něm fungují Windows 10 Mobile, nemusíte kvůli tomu kupovat nový telefon. Microsoft už na konci prosince uvolnil oficiální ROM s Windows 10 Technical Preview určenou pro tento smartphone.

Jediné podmínky pro nainstalování Windows 10 Mobile je model Mi4 s podporou LTE a registrace v Microsoft Insider programu. ROM si můžete stáhnout zdarma, prozatím ale pouze s čínskou a anglickou lokalizací. Podrobný návod, jak při flashování postupovat, najdete zde. V případě nespokojenosti s Windows 10 se lze snadno vrátit zpět k MIUI.

Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile je možné koupit v ČRTagy: Mi4  Windows Phone  Xiaomi  Xiaomi Mi4  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.