Konvertibilní notebook HP Spectre 12 x2 už je k dostání i na evropském trhu.
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 29.12.2015

Společnost Hewlett-Packard se nyní rozhodla uvést svůj kompaktní konvertibilní notebook Spectre 12 x2 také na evropském trhu a najdeme ho už také v našich obchodech. 

Tento stylový, výkonný notebook vybavený 12palcovým dotykovým displejem s rozlišením 1920 × 1080 pixelů je k dostání ve dvou provedeních, které se liší hlavně využitým procesorem z rodiny Skylake. První a výkonnější model je vybavený CPU Intel Core M7-6Y75, jenž pracuje na taktu 1,2 GHz, přičemž jeho maximální frekvence může dosáhnout až 3,1 GHz. Procesoru v této konfiguraci sekunduje 8 GB pamětí RAM. 

Konvertibilní notebook HP Spectre 12 x2 už je k dostání i na evropském trhu.

Druhá a levnější varianta je osazená procesorem Core M3-6Y30. Ten běží na základním taktu 900 MHz a jeho maximální frekvence dosahuje až na 2,2 GHz. Výrobce méně výkonný model doplnil také pouze o 4 GB operačních pamětí. Obě dvě verze mají společné to, že jsou vybaveny 256GB SSD. Mezi další výbavu obou se řadí třeba také dva konektory USB 3.1 typu C, možnost připojení k sítím LTE a baterie s kapacitou 42 Wh. 

Konvertibilní notebook HP Spectre 12 x2 už je k dostání i na evropském trhu.

Na čele zařízení nechybí 5Mpx webová kamera doplněná na zádi zařízení o 8Mpx fotoaparát. Displej notebooku můžeme oddělit od klávesnice a používat zařízení jako tablet. Šikovný je také výklopný kovový stojánek displeje, který umožňuje jeho polohování v obou režimech. Oba modely výrobce vybavil předinstalovaným operačním systémem Windows 10. 

Konvertibilní notebook HP Spectre 12 x2 už je k dostání i na evropském trhu.

V našich e-shopech je prozatím k vidění pouze výkonnější provedení notebooku, jehož cena se pohybuje okolo 36 000 Kč. Slabší model by potom měl být přibližně o 3 000 Kč levnější. 

Zdroj: 1, 2Tagy: HP  Hewlett-Packard  Spectre 12 x2  notebook  konvertibilní  2-in-1  tablet  Intel  Skylake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.