Pro Nexus S je dostupný neoficiální Android 6.0 Marshmallow
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.11.2015

Nexus S je pět let starý telefon, který společnost Google přestala softwarově podporovat s uvedením Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Důvodů, proč mu odepřela novější verze systému, bylo rovnou několik, a to zejména starší procesor a malá kapacita paměti RAM. Mobil ale žije dál a díky šikovnému vývojáři dokonce dostal i nejnovější Android 6.0.

Vývoj portu Marshmallow pro Nexus S má na svědomí Dmitry Grinberg, který ho společně s podrobným návodem nabízí ke stažení na svém webu.

Výbornou zprávou je, že se jedná o stabilní sestavení, vhodné ke každodennímu používání, kde vše potřebné funguje (NFC/ WiFi, fotoaparát, GPS nebo Bluetooth). Takže pokud si chcete na vašem, možná už prachem zapadaném, telefonu nový Android vyzkoušet, nic vám v tom nebrání.

Nexus S je mobil navržený firmou Google, který vyráběl Samsung. Jednalo se o první telefon s operačním systémem Android 2.3 Gingerbread (Perník) a první Android zařízení s hardwarovou i softwarovou podporou NFC. Oficiálně oznámen byl Nexus S 6. prosince 2010 na blogu firmy Google. Poslední softwarovou aktualizaci s Androidem 4.1.2 dostal v říjnu 2012.

Pro Nexus S je dostupný neoficiální Android 6.0 MarshmallowTagy: Android  Android 6.0  Dmitry Grinberg  google  Marshmallow  Nexus S  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
15.11.2015 22:16:05   85.70.109.xxx 11
Sic je tablet od Samsungu N8010 značně novější, ale stejně jako tenhle mobil (vydaný se systémem 4.0.4?) skončil se systémem 4.1.2. A díky nejmenovanému 'vývojáři' "lirokoa" tam momentálně běžím na neskutečně rychlém 5.1.1 systému a už uploadnul foto s testováním a připravováním verze 6.0 Marshmalow na tento tablet, takže co říct. Když si koupíte mobil s takovouhle komunitou tak máte o budoucnost zařízení zajištěno...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.