Vodafone podal na ČTÚ žalobu, kvůli milionové pokutě za prodlužování datového tarifu
autor: Mirek Kočí , publikováno 16.10.2015

Naše operátorská trojka Vodafone podala u městského soudu v Praze žalobu na Český telekomunikační úřad kvůli milionové pokutě. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová. Úřad pokutu operátorovi udělil za to, že zákazníkům bez jejich vědomí aktivoval balíček s dodatečným objemem dat. Služba uživatelům po vyčerpání objemu dat automaticky za poplatek umožnila čerpat další.

„Při zavádění nového účtování datových služeb jsme hledali zákaznicky nejpřívětivější řešení a věříme, že jsme uspěli. Vidíme to i z minimálního počtu žádostí o odpuštění ceny za nákup dalšího objemu dat,“ uvedla Kuklová.

ČTÚ na konci září zamítl odvolání operátora s tím, že jde o agresivní obchodní praktiku. Kvůli podobné nabídce ČTÚ šetří i konkurenční O2. Vodafone podle rozhodnutí regulátora musí do 60 dnů odstranit ze všech svých smluv závadná ustanovení týkající se automatické aktivace služby „Data nad rámec balíčku“.

Službu operátor aktivoval v září 2014 všem zákazníkům, kteří měli sjednaný datový tarif, automaticky a bez jejich souhlasu. Účastníkům, kteří vyčerpali datový limit a službu nevypnuli, Vodafone za poplatek 49 Kč umožnil čerpat určitý objem dat v původní rychlosti. Vodafone novou službu spustil i přes upozornění ze strany ČTÚ, že ji lze považovat za agresivní obchodní praktiku, což úřad vyhodnotil jako jednu z přitěžujících okolností.

Vodafone podal na ČTÚ žalobu, kvůli milionové pokutě za prodlužování datového tarifu

Zdroj: ČTKTagy: Android  ČTÚ  iOS  Vodafone  Windows Phone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.10.2015 15:10:41   178.17.80.xxx 51
1 mega to je pro Vodafone málo, to mají vyděláno za pár minut, dejte jim pokutu 100 mega a pak je tyto praktiky přejdou.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.