Firma Zotac představila svoji první řadu SSD
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 15.10.2015

Společnost Zotac je známá zejména výrobou grafických karet a miniaturních počítačů ZBOX. Nyní se tento výrobce rozhodl zavítat také do oblasti výroby disků typu SSD, která je pro Zotac doposud polem neoraným. 

Nová řada SSD by neměla být zaměřena pouze na desktopové počítače, ale své uplatnění najde také v noteboocích. První řada SSD od Zotac bude dostupná prozatím pouze v kapacitách 120, 240 a 480 GB.

Firma Zotac představila svoji první řadu SSD  Firma Zotac představila svoji první řadu SSD

Všechny modely jsou založeny na čtyřjádrovém řadiči Phison, který je propojený s NAND flash čipy s typem buněk MLC. Počet přepsání celkového objemu dat (TBW) by podle výrobce měl dosahovat pohodlně až na 480 TB. Samotné flash čipy by se potom měly pochlubit životností až 3000 PE cyklů. 

Firma Zotac představila svoji první řadu SSD

Kombinace zmíněných paměťových čipů a řadiče by měla zajišťovat sekvenční přenosové rychlosti až 520 MB/s při čtení a až 500 MB/s při zápisu. Součástí disků je také DDR3 vyrovnávací paměť s kapacitou až 512 MB (v závislosti na kapacitní verzi). Diskům by neměla chybět ani řada prvků zaručujících bezpečnost dat jako je SmartECC či SmartRefresh, které zajišťují monitorování a případnou opravu dat.

Firma Zotac představila svoji první řadu SSD

První SSD od Zotacu mají tradiční 2,5" formát, pro připojení využívají rozhraní SATA III (6 Gb/s) a mají tloušťku 7 mm. Oděny jsou do černého, perleťového krytu, který působí nenápadně a zapadnout by tak mohl do většiny sestav. 

Firma Zotac představila svoji první řadu SSD

U nás je prozatím k dostání pouze 120GB varianta, která je ověnčena cenovkou kolem 1 450 Kč. Na cenu modelů s kapacitami 240 a 480 GB si budeme muset ještě chvíli počkat. 

Zdroj: techPowerUpTagy: Zotac  SSD  Phison  NAND flash  MLC  SATA III  2  5"  480 GB  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.