Toshiba dynaPad: nejtenčí a nejlehčí 12" hybrid se systémem Windows 10 a přesným stylusem
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 13.10.2015

Firma Toshiba dnes představila svůj nový jedinečný tablet nazvaný dynaPad, který se může pochlubit titulem nejtenčího a nejlehčího 12" tabletu s operačním systémem Windows 10. 

V režimu tabletu je totiž zařízení tlusté pouhých 6,9 mm a jeho hmotnost je 569 gramů. DynaPad však lze jednoduše proměnit do podoby kompaktního notebooku připojením tenké a lehké klávesnice, díky níž můžete na zařízení pohodlně pracovat a využívat kancelářské aplikace. Tablet by tak měl zaujmout hlavně profesionály a náročnější uživatele, kteří potřebují na tabletu seriózně pracovat, a mohl by se stát konkurencí pro novinku Microsoft Surface Pro 4. 

Toshiba dynaPad: nejtenčí a nejlehčí 12\

Toshiba dynaPad byl však vyvinut tak, aby umožnil co nejpřirozenější a pohodlný pocit při psaní, který by se přiblížil psaní perem na papír. Proto samotný tablet svými rozměry připomíná klasický zápisní formátu B5 a je k němu dodávaný stylus WACOM Active Electro-Static (AES) s hrotem citlivým na přítlak. Stylus je velice přesný a lze jím jak psát poznámky, tak kreslit. Šikovná je v tomto případě také funkce, která eliminuje nechtěné dotyky dlaně na displej při používání stylusu.

Toshiba dynaPad: nejtenčí a nejlehčí 12\

Notebook se pochlubí také sadou užitečných předinstalovaných aplikací jako je Toshiba TruNote, TruCapture, TruRecorder, TruNote Clip a TruNote Share, pomocí nichž můžeme snadno zapisovat, organizovat a sdílet své poznámky, obrázky a fotky. Základem zařízení je pevné karbonové šasi vyvedené ve zlaté barvě. Výrobce se chlubí tím, že toto šasi je až čtyřikrát odolnější než jiné, konkurenční konstrukce. Pro připojení zmíněné klávesnice slouží silné magnety. Klávesnice není užitečná pouze na psaní, ale zároveň také jako ochrana displeje při přepravě. Navíc na ni můžeme uložit také stylus.

Toshiba dynaPad: nejtenčí a nejlehčí 12\

Co se výbavy týče, nabídne dynaPad 12" IPS displej s rozlišením 1920 × 1280 pixelů a antireflexní povrchovou úpravou. Displej je opatřen také vrstvou, která by měla do jisté míry zabraňovat ulpívání otisků prstů. "Pod kapotou" se budou muset uživatelé spokojit s procesorem Intel Atom s taktem 1,44 GHz společně se 4 GB operačních pamětí. 

Toshiba dynaPad: nejtenčí a nejlehčí 12\

Toshiba dynaPad bude v Evropě k dostání v prvním čtvrtletí roku 2016 a jeho cena by se měla pohybovat nad hranicí 1 000 dolarů. U nás tedy nejspíše bude k dostání za necelých 30 000 Kč. 

Zdroj: TZ ToshibaTagy: Toshiba  dynaPad  tablet  notebook  12"  hybrid  Windows 10  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.10.2015 21:05:28   92.62.227.xxx 00
Takže to nejspíš bude Intel Atom x5-Z8500. Těším se na testy :-)

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.