Grafika ROG Poseidon GTX 980 Ti Platinum s hybridním chlazením míří do ČR a SR
autor: Mirek Kočí , publikováno 25.9.2015

Firma Asus zahájí v Česku a na Slovensku prodej grafické karty Poseidon GTX 980 Ti Platinum z řady Republic of Gamers (ROG). Novinka má jádro GM200 taktované na frekvenci 1 203 MHz (boost) a využívá účinný systém chlazení DirectCU H2O.

Grafika ROG Poseidon GTX 980 Ti je osazena dvěma prachotěsnými ventilátory a vybavena technologií hybridního chlazení DirectCU H2O, která využívá kombinované kanály připravené pro chlazení vzduchem i vodou. Uživatelé si tak mohou vybrat, který způsob chlazení využijí. Speciální odpařovací komora je v přímém kontaktu s GPU karty, a přispívá tím k lepšímu odvodu tepla. O nižší provozní teploty se dále starají měděné tepelné trubice a velká chladicí žebra. Při využití vodního chlazení dosahuje karta v porovnání s referenčním modelem až dvakrát nižších teplot (o 30 °C) a až třikrát nižší hlučnosti. Karta je navíc vybavena standardními závity G¼", takže uživatelé mohou bez problémů použít svůj stávající systém vodního chlazení.

Součástí grafiky je také nástroj GPU Tweak II sloužící k přetaktování a nechybí ani technologie Auto-Extreme nebo komponenty Super Alloy Power II, které podporují vyšší účinnost a eliminují nepříjemné bzučení při zátěži.

Karta Poseidon GTX 980 Ti Platinum se začne prodávat v ČR a SR na konci září za 22 490 Kč, resp. 829 euro s DPH. Jak obstála v testu na našem serveru si můžete přečíst tady.

Grafika ROG Poseidon GTX 980 Ti Platinum s hybridním chlazením míří do ČR a SR

Zdroj: Asus TZ

 Tagy: GeForce  Poseidon GTX 980 Ti Platinum  Asus  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
25.9.2015 19:31:51   82.100.5.xxx 31
No to bola teda doba...recenziu na internete su uz vyse mesiac-teda recenzenti mali karty uz mesiac a normalny clovek si ich moze kupit az teda pekne opozdile...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.