Gigabyte Z170N-Gaming 5: mini-ITX deska pro kompaktní herní sestavy s Wi-Fi a dvojicí portů USB 3.1
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 31.8.2015

Společnost Gigabyte dnes představila svoji novou základní desku formátu mini-ITX založenou na čipsetu Intel Z170, která by měla potěšit hlavně stavitele kompaktních herních sestav.

Tato deska se zařadí do série G1.Gaming a přinese s sebou tudíž několik prvků, které potěší hlavně hráče. Deska má formát mini-ITX, je založená na čipové sadě Intel Z170 a tudíž je také vybavená paticí LGA1151 pro připojení procesorů Skylake. Ty lze spárovat až se dvěma moduly operačních pamětí DDR4 plné velikosti, které mohou být zapojeny do dvoukanálové konfigurace a mohou mít kapacitu až 32 GB. 

Gigabyte Z170N-Gaming 5: mini-ITX deska pro kompaktní herní sestavy s Wi-Fi a dvojicí portů USB 3.1

Deska je vyvedená v barvách typických pro tuto sérii a herní základní desky obecně, tedy v kombinaci černé a červené. K vidění jsou zde však také některé bílé prvky. Pro napájení je využita kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru, přičemž o regulaci napětí pro procesor se stará 5fázové VRM. Připojení grafické karty umožní jeden slot PCI-Express 3.0 x16. Pro připojení disků je připraveno hned několik různých rozhraní, mezi něž se řadí slot pro M.2 SSD s přenosovou rychlostí až 32 Gb/s, který je umístěný na zadní straně PCB, dva porty SATA-Express (16 Gb/s) a také šest tradiční portů SATA III (6 Gb/s). 

Gigabyte Z170N-Gaming 5: mini-ITX deska pro kompaktní herní sestavy s Wi-Fi a dvojicí portů USB 3.1

Při pohledu na zadní panel můžeme vidět zobrazovací výstupy dual-link DVI a HDMI, tři porty USB 3. a dokonce i dva porty USB 3.1, z nichž je jeden typu C. Připojení k síti může zajišťovat gigabitový ethernetový port spravovaný síťovým čipem Killer E2200. Nechybí však ani možnost bezdrátového připojení pomocí Wi-Fi 802.11ac s přenosovou rychlostí až 867 Mb/s a také pomocí technologie Bluetooth 4.2. K využití bezdrátového připojení je však nutná instalace antén do dvou závitových konektorů.

Gigabyte Z170N-Gaming 5: mini-ITX deska pro kompaktní herní sestavy s Wi-Fi a dvojicí portů USB 3.1

Jak už bývá u desek určených pro hráče, ani zde nechybí solidní 8kanálové audio, které zajišťuje kodek se 115 dBA SNR společně s kvalitními elektrolytickými kondenzátory a sluchátkovým zesilovačem. Zajímavostí je také dvojice BIOS, do nichž si můžete uložit dvě různá nastavení vašich komponent. 

Gigabyte bohužel nezveřejnil, za kolik se začne jejich nový produkt prodávat. Očekává se však cenovka přesahující hranici 150 dolarů. U nás by tak měla cena desky přesahovat 4 000 Kč.

Zdroj: techPowerUpTagy: Gigabyte  Z170N-Gaming 5  základní deska  motherboard  Intel  Z170  Skylake  mini-ITX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.