MSI uvádí na trh herní mini-ITX základní desku Z170I Gaming Pro AC
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 27.8.2015

Firma MSI rozšiřuje svoje portfolio základních desek založených na čipsetu Intel Z170 s paticí LGA 1151 o nový mini-ITX model nazvaný Z170I Gaming Pro AC, který je určen zejména hráčům.

Vyveden je v tradičních barvách řady Gaming, což je kombinace černé a červené. Červená je k vidění na chladičích, ale také na samotné desce tištěných spojů. Pro připojení procesoru desce slouží patice LGA 1151 a o její napájení se stará kombinace 24pinového ATX a 8pinového EPS konektoru. Regulaci napětí procesoru zajišťuje 5fázové VRM. 

MSI uvádí na trh herní mini-ITX základní desku Z170I Gaming Pro AC

Procesoru mohou sekundovat operační paměti typu DDR4 v dvoukanálovém zapojení. Pro připojení grafické karty můžeme na desce využít jeden slot PCI-Express 3.0 x16. Rozšiřujícím kartám pak patří jeden slot mPCIe, popřípadě M.2 slot využívající rozhraní PCIe 3.0 x4, který je v základu osazený WLAN kartou od Intelu. 

MSI uvádí na trh herní mini-ITX základní desku Z170I Gaming Pro AC

Na spodní straně desky by měl být umístěný také další M.2 port s přenosovou rychlostí až 32 Gb/s pro připojení SSD. Další čtyři běžné 2,5" nebo 3,5" disky můžeme připojit pomocí čtveřice portů SATA III (6 Gb/s), z nichž dva lze převést na rozhraní SATA-Express s rychlostí až 16 Gb/s. Zadní panel je překvapivě bohatý. Z grafických výstupů zde najdeme porty HDMI a DisplayPort.

MSI uvádí na trh herní mini-ITX základní desku Z170I Gaming Pro AC

K připojení k síti desce poslouží jeden gigabitový ethernetový port spravovaný čipem od Intelu. Díky WLAN kartě a dvěma šroubovacím konektorům pro připojení antén ji lze připojit k internetu také pomocí Wi-Fi. Nechybí samozřejmě ani možnost připojení periferií a jiných zařízení přes Bluetooth 4.0. 

MSI uvádí na trh herní mini-ITX základní desku Z170I Gaming Pro AC

Fyzické porty pro připojení periferií zastupuje jeden kombinovaný port PS/2, šestice rozhraní USB 3.0 a také pozlacený port USB 2.0 speciálně vyhrazený pro USB sluchátka. Zadní panel má samozřejmě také pětici audio konektorů, které jsou výstupem 8kanálového kodeku se 115DBA SNR. 

Deska už je k vidění také v některých našich e-shopech, kde se její cena pohybuje přibližně okolo částky 5 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUpTagy: MSI  Z170I Gaming Pro  základní deska  motherboard  LGA 1151  Intel  Z170  Skylake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.8.2015 08:08:58   95.85.212.xxx 00
Pozlacený usb konektor pro sluchátka... wow... jdu si několikrát udeřit hlavou do zdi, brb.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.