Díky virtuální realitě budeme moci sledovat Zemi z vesmíru
autor: Lucie Jiříková , publikováno 10.8.2015

Nedávno založená společnost SpaceVR chce dostat kameru pro virtuální realitu do vesmíru, konkrétně na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Tato kamera by milionům lidí na zemi měla zprostředkovat zážitek, který prožívají i astronauti.

Na projektu SpaceVR pracují nejen zaměstnanci společnosti, ale také odborníci NASA a samotní astronauti. Aktuálně je připravený prototyp kamery. Ten by měl být vsazený do obalu, který bude vytisknutý na 3D tiskárně přímo na vesmírné stanici. Tím odborníci chtějí srazit náklady na dopravu kamery na ISS na naprosté minimum.

Díky virtuální realitě budeme moci sledovat Zemi z vesmíru

Jakmile bude vytisknutý plášť a na ISS dorazí i samotná kamera, astronauti zařízení smontují k sobě a poté ho nainstalují na pozorovací modul Cupola.

Pořízený materiál prý budeme moci spustit na jakémkoliv VR zařízení, tedy vedle headsetu Oculus Rift například i na Google Cardboard atd.

Na realizaci projektu se můžete podílet i vy. Autoři totiž před několika hodinami rozjeli Kickstarterovskou kampaň, v jejímž rámci chtějí vybrat částku 500 tisíc dolarů. Aktuálně je na kontě kampaně 16 175 dolarů od 218 přispěvatelů. Do konce kampaně zbývá 26 dní. Přidáte se taky.

Zdroj: MotherboardTagy: vesmír  kickstarter  virtuální realita  vr  brýle  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
13.8.2015 19:33:54   93.153.1.xxx 21
Já teda nevím. Nápad je to sice dobrý a asi to i zážitek zřejmě trochu bude, ale reálnému pohledu přímo z ISS například tedy na planetu Zemi musí být zážitek na té nejvyšší úrovni.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

17 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.