V noteboocích se CPU Intel Skylake objeví v říjnu, dočkat by se jich měl i Surface Pro 4
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.7.2015

První připravované procesory Intel 6. generace s kódovým označením Skylake by si sice svoji premiéru měly odbýt už příští měsíc, nicméně nejprve půjdou do prodeje desktopové procesory a až posléze první mobilní zařízení s těmito CPU. 

Na ty si budeme podle posledních informací muset počkat až do října, kdy by se mělo na trhu objevit celkem osmnáct notebooků od různých výrobců, které budou těmito procesory osazeny. Mluví se také o tom, že nové procesory hodlá do svého zařízení Surface Pro 4 zakomponovat také Microsoft. 

V noteboocích se CPU Intel Skylake objeví v říjnu, dočkat by se jich měl i Surface Pro 4

Pro notebooky budou určeny zejména procesory řady Skylake-U, které by měly nahradit stávající modely z rodiny Broadwell-U, oproti kterým však budou mít až o 10 % větší výkon a budou zajišťovat asi o 1,4 hodiny vyšší výdrž baterie. Dále se do notebooků dostanou také procesory Skylake-Y, které se objeví ve výkonnějších přenosných počítačích. Zajišťovat budou stejně vysokou výdrž na baterii, přičemž výkon by se měl zvednout dokonce o 17 %. Jak už jsme Vás informovali ve čtvrtek, největší změna se odehraje na poli integrovaných grafických čipů, které by měly oproti současným iGPU nabídnout výkon vyšší o 30 až 40 %. 

V noteboocích se CPU Intel Skylake objeví v říjnu, dočkat by se jich měl i Surface Pro 4

Kromě toho, že budou CPU Skylake využity také v nadcházejícím tabletu Surface Pro 4, je údajně budeme moci potkat také v některých Chromeboocích od Googlu. Jak jsme zmínily už v předchozí novince, procesory s sebou přinesou také řadu dalších vylepšení a funkcí, jako je EMMC 5.0, SDIO 3.0, SATA III, PCIe 3.0 či USB 3.0, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.1 či WiDi 6.0.

Zdroj: SoftpediaTagy: Intel  Skylake  CPU  procesor  notebook  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.