Do česka dorazil smartphone Alcatel OneTouch Idol 3. V prodeji je ve dvou velikostech
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.6.2015

Nejzajímavější funkcí nového telefonu je, že jej lze používat i vzhůru nohama, uživatel tak nemusí řešit, v jaké pozici ho vytáhne z kapsy.

Značka Alcatel OneTouch dnes v Praze pořádala tiskovou konferenci, na které představila nový androidí telefon s označením Idol 3. Nabízet jej bude rovnou ve dvou provedeních, jedna má úhlopříčku displeje 4,7 palce, druhá 5,5 palce. Vizuálně není mezi novinkami rozdíl, i proto si firma dovolila jednotné označení.

Výrobce se chlubí tím, že jeho Idol 3 je mobil, který vlastně nemá nahoře a dole. U vyzvánějícího telefonu vytaženého z kapsy opravdu nemusíte řešit, jak je zrovna převrácen. Design smartphonů je totiž symetrický a uživatelské rozhraní samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází, a podle toho otočí obraz na displeji.

Hlavní foťák má rozlišení 13 megapixelů u obou typů, čelní pro selfie pak osm megapixelů u většího a pět u menšího modelu. Rozdíly jsou i v bateriích, do menšího Idolu se vešel akumulátor s kapacitou 2 000 mAh, do většího pak 2 910 mAh.

Oba telefony podporují rychlé mobilní sítě LTE, mají dvojici výkonných JBL reproduktorů na přední straně a pracují na operačním systému Android 5.0 Lollipop.

Menší novinka se 4,7palcovým displejem dostala čtyřjádrový procesor Snapdragon 410, HD displej a její cena je 6 190 Kč s DPH. Větší 5,5palcová varianta disponuje Full HD displejem a osmijádrovým procesorem Snapdragon 615 se 64bitovou architekturou. Na tuzemském trhu se začíná prodávat za 7 990 Kč s DPH.

Do česka dorazil smartphone Alcatel OneTouch Idol 3. V prodeji je ve dvou velikostechTagy: Alcatel  alcatel onetouch  Android  Idol 3  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.